Komentari 2

Inter bolji od Jurićevog Torina

Utakmicu je sudila ženska trojka, koju su činile Maria Sole Ferrieri Caputi te pomoćnice Tiziana Trasciatti i Francesca Di Monte. To je prva ženska sudačka trojka u Serie A

Milanski Inter proslavio je naslov talijanskog prvaka, koji je osvojio početkom tjedna, pobijedivši na San Siru Torino 2-0, prije nego što je poslijepodne s navijačima na ulicama Milana proslavio 20. "scudetto". Inter je pobijedio zahvaljujući dvostrukom strijelcu, Turčinu Hakanu Calhanogluu (56, 60 - 11 m), dok je Torino propustio dvije najveće prilike na utakmici, a obje je promašio Kolumbijac Duvan Zapata (15. i 17. minuta). Momčadi Ivan Jurića odmoglo je i presudilo isključenje kamerunskog braniča Adriena Tamezea u 49. minuti.

Zahvaljujući ovoj, 28. pobjedi u 34 utakmice, uza samo jedan poraz, Inter je povećao prednost ispred dva velika rivala Milana i Juventusa, koji su u subotu međusobno odigrali 0-0. Nikola Vlašić je odigrao cijelu utakmicu za Torino, koji je deseti na tablici s 46 bodova. Inter je prvi s 89 bodova, 19 više od Milana.

Je li to moguće? Milan nije zapucao u okvir gola Juventusa!

Momčad Simonea Inzaghija može potući nekoliko rekorda Serie A do kraja sezone, 26. svibnja, uključujući i onaj o najvećoj razlici između prvaka i drugoplasiranog, a on iznosi 22 boda između Intera i Rome 2006/07.

Zanimljivo je da je utakmicu je sudila isključivo ženska trojka koju su činile Maria Sole Ferrieri Caputi, a pomagale su Tiziana Trasciatti i Francesca Di Monte, prva u Serie A.

Od 16 sati novi talijanski prvaci ukrcat će se u otvoreni autobus i prodefilirati ulicama Milana do Duoma, katedrale lombardijske metropole gdje će ih dočekati tisuće navijača.