Inter se odlijepio od Juventusa, Moro je slavio protiv Pašalića

Torino Ivana Jurića remizirao je s Udineseom 1-1, a Juventus na gostovanju slavio kod Frosinonea 2-1

U derbiju 17. kola talijanskog nogometnog prvenstva Roma je na Olimpicu pobijedila Napoli sa 2-0 ostvarivši prvu pobjedu u posljednjih osam međusobnih susreta.

Roma je posljednji put pobijedila Napoli u studenom 2019. godine, a potom je pet puta izgubila, dok su dva susreta završila bez pobjednika.

Domaćin je poveo u 76. minuti golom Lorenza Pellegrinija koji je ušao u igru nekoliko minuta ranije. Deset minuta prije Rominog gola, gosti su ostali s igračem manje nakon što je isključen Matteo Politano zbog udaranja protivnika. U 86. minuti Napoli je ostao bez još jednog igrača, isključen je napadač Victor Osimhen. S dva igrača više Roma je u petoj minuti nadoknade zabila i drugi gol, a strijelac je bio Romelu Lukaku.

Roma je ovom pobjedom preskočila Napoli i sada je šesta sa 28 bodova, dok je Napoli stepenicu niže s bodom manje.

Milanski Inter učvrstio se na vrhu ljestvice talijanskog prvenstva nakon što je u susretu 17. kola na San Siru pobijedio Lecce sa 2-0.

Milanski sastav sada ima četiri boda više od Juventusa, dok Milan na trećoj poziciji ima čak 11 bodova zaostatka.

Inter je poveo u 43. minuti golom Yanna Bissecka, a na 2-0 je povisio Nicolo Barella nakon sjajne asistencije Marka Arnautovića. Austrijski napadač je petom uposlio Barellu "prevarivši" cijelu suparničku obranu. U 83. minuti gosti su ostali i bez isključenog Lamecka Bande koji je "pocrvenio" zbog dugog jezika. Za goste je cijeli susret igrao Marin Pongračić.

Interove golove pogledajte OVDJE i OVDJE.

Tri važna boda dohvatila je i Verona porazivši u derbiju začelja Cagliari sa 2-0. Vodeći gol zabio je Cyril Ngonge u 53. minuti, minutu nakon što su gosti ostali bez isključenog Antoinea Makoumboua. Pobjedu je potvrdio Milan Đurić golom u 90. minuti. Verona je ovom pobjedom pobjegla iz zone ispadanja, trenutačno je na 16. mjestu.

Bologna je nastavila seriju sjajnih rezultata pobjedivši Atalantu sa 1-0 čime je skočila na četvrto mjesto.

Pogodak odluke zabio je Lewis Ferguson u 86. minuti. Hrvatski nogometaš Nikola Moro je za domaći sastav igrao prvo poluvrijeme, dok je Mario Pašalić za Atalantu igrao od 72. minute.

Pobjednički gol Bologne pogledajte OVDJE.

Bologna je sada četvrta sa 31 bodom, dva manje od trećeplasiranog Milana. Na prve dvije pozicije su Inter (44) i Juventus (40). Atalanta je sedma sa 26 bodova.

U drugom susretu Torino, kojeg vodi Ivan Jurić, je odigrao 1-1 protiv Udinesea.

Gosti su poveli u 81. minuti golom Oiera Zarrage, a izjednačio je Ivan Ilić u 88. minuti. Torino se trenutačno nalazi na 10. poziciji sa 24 boda.

U prvom susretu subotnjeg programa Juventus je na gostovanju sa 2-1 svladao Frosinone.

Poveli su gosti već u 12. minuti, a strijelac je bio Kenan Yildiz. Za izjednačenje je u 51. minuti zabio Baez, a onda je u 81. minuti Dušan Vlahović podigao na 2-1 za Juventus.