Komentari 22

Inter teško slavio kod Siene: Castaignos zabio u 89. minuti

1

Premda su gosti iz Milana tijekom cijelog susreta imali dominaciju u posjedu lopte, Inter je slavio 1-0 tek u završnici. Cesena je svladala Genou, a Palermo Fiorentinu

U svom četvrtom nastupu u Serie A, 19-godišnji nizozemski napadač Luc Castaignos svojim debitantskim golom donio je Interu 1-0 pobjedu na gostovanju kod Siene.

Premda su gosti iz Milana tijekom cijelog susreta imali dominaciju u posjedu lopte (64-36), susret je što se tiče konkretnih prijetnji za oba vratara bio u egalu, a onda je u završnici ipak Inter stigao do pobjede koja ga je pomaknula prema sredini ljestvice.

U 89. minuti Thiago Motta je kroz sredinu obrane uposlio mladog reprezentativca Nizozemske Castaignosa koji se izvrsno snašao na malom prostoru, okrenuo se i odlično pucao u donji lijevi kut vratara domaćih Željka Brkića.

Cesena je drugom prvenstvenom pobjedom dno ljestvice prepustila Lecceu. Na krilima kontroverznog rumunjskog napadača Adriana Mutua, koji je bio dvostruki strijelac, Cesena je na domaćem travnjaku svladala Genou premda je posljednjih 15-tak minuta bila s igračem manje. Naime, Ravaglia je u 77. minuti zaradio izravan crveni karton nepunih sedam minuta nakon što je Mutu realizirao jedanaesterac za 1-0. Do kraja je Mutu u 80. minuti zabio i drugi gol, a treba napomenuti da je 21-godišnji Zagrepčanin Damjan Đoković zaigrao od 82. minute za Cesenu odmijenivši Martinhoa. Bio je ovo 3. nastup u Serie A za bivšeg igrača Gorice.

Slovenski reprezentativac Josip Iličić bio je prvo ime Palerma koji je nadigrao Fiorentinu 2-0 i ostvario petu domaću pobjedu u isto toliko nastupa pred vlastitim navijačima. Iličić je u 22. minuti asistirao Miccoliju za 1-0, a zatim u 73. postavio konačan rezultat. Fiorentina je novim neuspjehom pala na 16. poziciju na ljestvici Serie A sa samo tri boda više od Novare koja je u zoni ispadanja.

Večeras se u posljednjoj utakmici 13. kola sastaju Milan i Chievo.