Komentari 118

Juve prekinuo pobjede Intera: Dybala načeo, Higuain dovršio

18

Paulo Dybala zabio je za prvo slavlje, koje je kasnije ugasio iz penala Martinez u 17. minuti. Ali tu je džoker s klupe. Ušao je pola sata prije kraja, a zabio 10 minuta do finiša - Gonzalo Higuain

Derbi d'Italia u punom sjaju odigran je na San Siru. Nakon početnog vodstva i izjednačenja, Inter je ipak poražen s 1-2  (1-1) od Juventusa u Seriji A.

00:05

Ako se nogometna utakmica može nazvati ljepoticom, onda je to bila upravo ova. Inter je čekao svoje goste sa šest uzastopnih pobjeda u šest odigranih utakmica. Čekali su bivšu momčad svog aktualnog trenera, Antonia Contea. Juventus je pak htio pokazati zašto su aktualni prvaci, Ronaldo je bio gladan pobjeda, a Sarri dokazivanja svoje genijalnosti. Kako su poželjeli, tako su i učinili.

Odmah u četvrtoj minuti zatresao je mrežu domaćina Dybala svojim prvim golom za Juve ove sezone. Handanovič se ispružio koliko je mogao, ali  'stara dama' je ekspresno povela. No, već u 17. nesretnik De Ligt igra rukom u šesnaestercu,  a to potvrđuje i VAR. Šansu za izjednačenjem s bijele točke iskorištava napadač Intera, Lautaro Martinez. Četiri minute do kraja prvog dijela, činilo se da je čarolija Cristiana Ronalda još jednom odradila svoje. Sam je ostao Handanovič pred portugalskim strijelcem koji je bio precizan, ali u isto vrijeme u zaleđu što nije promaknulo djeliteljima pravdje.

S jednim golom u svakoj mreži momčadi su krenule na pauzu, ali su se zaustavile pred tunelom gdje je došlo do naguravanja igrača kada su juventusovci tražili penal u posljednjoj minuti prvog dijela.

'Kad god odigram loše, susjeda (75) me iskritizira i ošamari'
Milan do pobjede protiv Genoe: Reina obranio penal u 93. min!

Pon ovni izlazak na teren nije donio ništa slabiju utakmicu. Sijevale su sa svih strana pokušaji, ali na kraju je najbolji potez odigrao Maurizio Sarri kada je pola sata prije kraja susreta uveo u igru iskusnog Ganzala Higuaina i postavio ga Ronaldu s lijeve strane, a Dybalu povukao u sredinu iza njih postavivši tako na travnjak najbolji napadački trojac svoga rostera.

Odužio mu se na najbolji mogući način Argentinac pogotkom deset minuta prije kraja. Nalet u kazneni prostor Intera izakucavanje nekoliko koraka ispred gol linije nisu bili obranjivi za kapetana Handanoviča koji je u ovom derbiju nekoliko puta spašavao gol domaćina.