Ivan Rakitić: Želio sam se odužiti za povjerenje

1

Hrvatski reprezentativac u dresu Schalkea zabio je svoj ovosezonski prvijenac u Bundesligi. Pobijedili su na gostovanju kod Stuttgarta 2-1

Tek pred početak utakmice na gostovanju kod Stuttgarta, Ivan Rakitić saznao je da će startati u momčadi Schalkea.
Potom je u pobjedu 2-1 utkao svoj ovosezonski bundesligaški prvijenac. Želio se hrvatski nogometni reprezentativac zahvaliti treneru Felixu Magathu na ukazanom povjerenju, a učinio je to baš po volji stratega koji je prošle sezone osvojio naslov njemačkih prvaka s momčadi Wolfsburga.
- Htio sam se treneru nekako odužiti na povjerenju i pomoći momčadi da dođe do pobjede. Sve je dobro ispalo - izjavio je Rakitić koji je u prošloj sezoni zabio tek jedan gol u prvenstvu.
- Od prve smo sekunde težili pobjedi i nismo bježali od borbe. Bilo je jasno da će Stuttgart učiniti sve da dođe do tri boda pred svojim navijačima, međutim, bili smo dovoljno jaki da ovu utakmicu odlučimo u svoju korist. Gol sam želio proslaviti s našim vjernim navijačima koji nam pružaju nevjerojatnu potporu - objasnio je svoj trk prema tribini na kojoj su bili smješteni navijači Schalkea.
Podsjetimo, Rakitić je zabio za 1-0 u 24. minuti utakmice iskoristivši poklon Celozzija, koji mu je primirio loptu malo izvan peterca nakon ubacivanja Rafinhe. Rakitić je primio loptu i topovski pogodio pod samu gredu. Igrao je do 64. minute...