Komentari 3

Iz kupa su ispali Liverpool, Chelsea i Manchester City

1

Nogometaši Liverpoola opalili su navijačima bolnu pljusku porazom od Northamptona u Carling Cupu. No nisu jedini kojima je to pošlo za rukom

Northampton, momčad koja zauzima 17. mjesto na ljestvici četvrtog razreda engleskog nogometa, proslavila je na Anfieldu protiv slavnog Liverpoola pobjedu s ukupnih 6-4 nakon boljeg izvođenja penala u 3. kolu Carling Cupa. Nakon 90 minuta igre bilo je 1-1, nakon 120 minuta 2-2, a u udarcima s bijele točke je gostujući klub bio bolji s 4-2. Sramotu slavnog engleskog kluba teško će opravdati činjenica da su 'redsi' zaigrali s pričuvnom postavom, jer to je, uostalom, i navika najvećih engleskih klubova u ovome natjecanju. Liverpol je poveo golom Jovanovića u 9. minuti, McKay je poravnao u 56. minuti, a u produžecima su gosti vodili od 98. golom Jacobsa. David N'Gog svojim je golom u 116. minuti spriječio blamažu samo do izvođenja kaznenih udaraca koje su domaći nogometaši dvaput neuspješno izveli, pa je Northampton slavio s 4-2, odnosno s ukupnih 6-4. West Bromwich Albion eliminirao je Manchester City svladavši ga na svom terenu 2-1. Bio je to okršaj dva prvoligaša koje vode talijanski treneri, dvojica Roberta, a Di Matteo je dobio dvoboj protiv Mancinija. Brazilac Jo doveo je City u vodstvo u 19. minuti, a preokret i pobjedu domaćina osigurali su Zuiverloon i Cox golovima u 55. odnosno 57. minuti. Večer iznenađenja upotpunio je i Newcastle, koji je na Stamford Bridgeu pred više od 40.000 gledatelja svladao lidera prvenstva i aktualnog prvaka Engleske Chelseaja 4-3. Domaći su poveli već u 6. minuti golom Patricka Van Aanholta. No, 'svrake' su okrenule dvoboj i povele 3-1, samo da bi Nicolas Anelka s dva gola, u 70. minuti i 87. iz penala, poravnao na 3-3. No, Shola Ameobi je svojim drugim golom na utakmici u 90. minuti donio veliku radost gostima. Da stvar za Chelsea bude još lošija, Salomon Kalou i Yossi Benayoun zadobili su ozljede, a Kalou je zbog ozljede bedrenog mišića u 56. minuti morao i napustiti igru. Za razliku od ostalih izrazitih favorita, branitelj naslova ovog natjecanja Manchester United bio je uvjerljiv na gostovanju kod drugoligaša Scunthorpea, te ga je svladao 5-2. ''Crveni vragovi'' zaigrali su u kombiniranom sastavu, a dva gola za njih postigao je Michael Owen. Aston Villa je kao domaćin pobijedila Blackburn s 3-1, a Nikola Kalinić ušao je u igru za goste u 78. minuti. Blackburn je poveo golom Giveta u 34. minuti, Emile Heskey je poravnao u 59., a Ashley Young je pogocima u 75. i 77. minuti osigurao pobjedu Aston Villi, na čijoj klupi je u svojstvu novog trenera debitirao 63-godišnji Francuz Gerard Houllier. Wigan je kao domaćin svladao Preston s 2-1, iako su gosti do 87. minute vodili s 1-0...

Carling Cup, 3. kolo:
Liverpool – Northampton 1-1, 2-2, 4-6 nakon penala (Jovanović 9, N'Gog 116 / Mckay 56, Jacobs 98)
Chelsea – Newcastle 3-4 (Van Aanholt 6, Anelka 70, 87 – 11 m / Ranger 27, Taylor 32, Ameobi 49, 90)
Scunthorpe – Manchester United 2-5 (Wright 19, Woolford 90 / Gibson 23, Smalling 36, Owen 49, 71, Ji-Sung 54)
WBA – Manchester City 2-1 (Zuiverloon 55, Cox 57 / Jo 19)
Aston Villa – Blackburn 3-1 (Heskey 59 / Young 75, 77 / Givet 34)
Wigan – Preston 2-1 (Gomez 87, N'Zogbia 90 / Treacy 23)