Komentari 39

Je li Leipzig oštećen protiv Reala? Bh. sudac Irfan Peljto poništio gol njemačkom klubu

Benjamin Šeško zabio je za vodstvo Leipziga u trećoj minuti, ali Peljto je poništio gol, a nitko nije siguran zašto. Sporna situacija koja će sigurno podignuti prašinu u nogometnom svijetu. Real je na kraju slavio 1-0

Leipzig je u prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka ugostio Real Madrid, a već u trećoj minuti eruptirala je Red Bull Arena. Benjamin Šeško zabio je glavom za vodstvo Leipziga!

Tek što su počeli slaviti, prizemljio ih je pomoćni sudac koji je podignuo zastavicu i označio zaleđe, a sudac iz BiH Irfan Peljto je potvrdio njegovu odluku. Situacija je vrlo dvojbena.

RB Leipzig - Real Madrid

Video poništenog gola pogledajte OVDJE

Trener Leipziga Marco Rose poludio je na njega, kao i igrači njemačkog kluba. Benjamin Šeško sigurno nije bio u zaleđu jer je iza njega bio Rodrygo. No, sumnjiva je pozicija domaćeg igrača Heinrichsa koji je stajao iza golmana Reala Andrija Lunjina, a kako tvrdi Marca, gol je opravdano poništen jer je igrač Leipziga kretnjom ometao golmana Reala.

Ipak, postavlja se pitanje kako mu je mogao smetati kada je stajao iza njega, a ne ispred pa mu samim time nije ometao vidno polje. Također, ne vidi se na snimci da ga je onemogućio da se kreće. Druga mogućnost je da je sudac svirao faul nad golmanom, ali sudeći po videu, teško je vjerovati da je ovo dovoljan intenzitet za prekršaj. Real nije briljirao u ovoj utakmici, ali je u 48. minuti poveo golom Brahima Diaza, što je bio i konačan rezultat.

Prethodna situacija zbunila je mnoge, a mi pitamo vas, je li gol opravdano poništen?