Jedan od najboljih na svijetu pao s bicikla i slomio ruku

Pogačar, dvostruki pobjednik Tour de Francea, je ovoga proljeća u senzacionalnoj formi, ostvario je već 12 pobjeda, te je u nedjelju bio u lovu na "hat trick" u Ardenima. No, lom ruke ga je omeo u tome

Aktualni svjetski prvak u cestovnom biciklizmu Belgijanac Remco Evenepoel (Soudal-QuickStep) pobjednik je ovogodišnjeg izdanja utrke Liege-Bastogne-Liege, jedne od pet najvećih jednodnevnih utrka u godini, vožene u dužini od 258.1 kilometara.

Evenepoel se od svih najbližih pratitelja odvojio prilikom uspona na La Redoute 30 kilometara prije cilja te slavio sa 1:06 minuta prednosti ispred drugog Britanca Thomasa Pidcocka (INEOS Grenadiers) i trećeg Slovenca Mateja Mohoriča (Bahrain Victorious). Ovo je Evenepoelu druga pobjeda na Liege-Bastogne-Liege, najbolji je bio i lani.

Evenepoel je prošle godine pobijedio i na "La Vuelti", a sljedećeg će mjeseca biti glavni kandidat za trijumf na "Giru d'Italia".

Iako je Evenepoel slovio kao jedan od favorita za pobjedu, put do nje mu je uvelike bio olakšan nakon odustajanja slovenskog superstara tadeja Pogačara (UAE Emirates) 85 kilometara prije cilja. Pogačaru se na jednom spustu probušila guma, pa je pobjednik "Tour de Francea" iz 2020. i 2021. godine te osvajač Liege-Bastogne-Liegea 2021. izgubio kontrolu nad biciklom i u padu slomio dvije kosti lijevog zapešća te je odmah i operiran u bolnici u Genku.

Tour de France

Pogačar, dvostruki pobjednik Tour de Francea, je ovoga proljeća u senzacionalnoj formi, ostvario je već 12 pobjeda, te je u nedjelju bio u lovu na "hat trick" u Ardenima. Naime, prije tjedan dana je slavio u utrci Amstel Gold Race, a u srijedu je bio najbolji i na utrci "Fleche Wallonne". Da je slavio i u Liegeu postao bi drugi vozač kojemu je uspjelo slaviti u te tri utrke u istoj godini, dosada je to uspjelo samo pokojnom Davideu Rebellinu 2004.