Komentari 21

Jedvajev trener nije htio na tribine, sudac prekinuo meč

1

Utakmica između Bayera iz Leverkusena i Borussije iz Dortmunda (0-1) prekinuta je na 15 minuta sredinom drugog poluvremena jer je trener "apotekara" Roger Schmidt odbio otići s travnjaka

Nesvakidašnja situacija dogodila se tijekom nedjeljnog derbija 22. kola Bundeslige u Leverkusenu, gdje je Bayer dočekao Borussiju Dortmund. Utakmica je, naime, prekinuta na 15 minuta jer je trener "apotekara" Roger Schmidt odbio skloniti se na tribine nakon što ga je isključio sudac Felix Zwayer.

Pierre-Emerick Aubameyang zabio je za vodstvo gostiju u 64. minuti, a Schmidt je protestirao kod sudaca zbog pogrešno izvedenog slobodnog udarca nako koje je pao gol. Zwayer ga je isključio, no nije mu to poručio izravno u lice, već preko kapetana Stefana Kießlinga. Nakon nekoliko minuta natezanja, Zwayer je poveo sudačku ekipu u svlačionicu.

- Bio sam previše tvrdoglav, emotivno sam reagirao i iznevjerio momčad. Primili smo neregularan gol i to sam prigovorio četvrtom sucu. Bila je to sigurno moja greška, ali volio bih da mi je sudac objasnio zašto sam morao otići na tribinu - kazao je Schmidt nakon što se ohladio.

- Suosjećam s Rogerom. Emocije te nekad mogu ponijeti, ali u ovoj je situaciji malo pretjerao - komentirao je Thomas Tuchel, trener Borussije.

Tin Jedvaj odigrao je do 57. minute u poraženom sastavu, dok je mladi Amerikanac hrvatskog porijekla u redovima Borussije Christian Pulišić dobio prvih 45 minuta.