Komentari 67

Jeličić i Strahonja opleli po sucu iz Zambije: On i ljudi iz VAR-a bi trebali otići kući. Nevjerojatno

1

Od samog početka nije pokazao da je spreman za tu utakmicu. Na nivou Svjetskog prvenstva, ovo je strašno, prokomentirao je Marijo Strahonja suđenje Zambijca

Ostao je upamćen kao sudac koji je dosudio kraj u 84. minuti na Afričkom Kupu Nacija pa su se igrači morali vraćati i odigrati susret koji je potom ponovno prerano završio, a Janny Sikazwe nije se proslavio ni na Svjetskom prvenstvu. Naime, prema riječima HRT-ova analitičara i bivšeg nogometaša Joška Jeličića, zakinuo je kanadsku reprezentaciju za barem dva penala u porazu od Belgije (1-0).

- Nažalost moram reći da tijekom ove utakmice nije opravdao povjerenje za dolazak na SP. Vrlo loša suradnja s pomoćnim sucima, dosta malih i velikih grešaka, govor tijela toliko ponizan u smislu srama i želio je što prije završiti ovu utakmicu. Sve je rekla slika Coline na kraju prvog poluvremena - dodao je HRT-ov sudački ekspert Marijo Strahonja.

Jeličić: Ne možemo kriviti igrače nego ih moramo dovesti u zonu komfora, a to je na izborniku

Dobili su Kanađani penal u prvom poluvremenu, a promašio ga je Alphonso Davies. Doduše, dosudio ga je nakon pregleda VAR snimke, a samo dvije minute kasnije suci su svirali nepostojeće zaleđe nakon što je Jan Vertonghen srušio Tajona Buchanana.

- Od samog početka nije pokazao da je spreman za tu utakmicu. Glavni sudac je bio izvrsno pozicioniran, trebao je dati signal pomoćnom sucu da je obrambeni vratio loptu i da zaleđa nema, a nakon toga vidjeli smo čisti prekršaj. Jasna i očigledna pogreška suca, obavezna intervencija VAR-a. I VAR je propustio ovaj incident jer su bili isključivo fokusirani na zaleđe jer nismo vidjeli da ne ide provjera. Na nivou SP-a ovo je strašno - rekao je bivši sudac s iskustvom Lige prvaka.

POGLEDAJTE VIDEO: Što čeka Hrvatsku protiv Kanade

video vijesti 23-11-2022 01:34

Zatim je Axel Witsel bio neoprezan i sapleo Laryeu, pregledavalo se to u VAR sobi, ali zambijskog suca nisu pozvali da to pogleda na monitoru.

FIFA World Cup Qatar 2022 - Group F - Belgium v Canada

- Kanada je oštećena za dva penala, a zambijski sudac i VAR sudac iz Venezuele trebali bi se pokupiti i ići kući - rekao je Jeličić, a Strahonja dodao:

Belgija minimalno pobijedila Kanadu, Davies promašio penal

- Ne da je bilo gaženja, nego debelog gaženja. Još jedan veliki propust VAR suca i sobe, oni su radili analizu, a pod kojim kriterijima i uvjetima su zaključili da ovo nije penal... Možda je malo guranje lijeve noge bilo, ali i dalje sam dojma da je to bio penal. Sve je pratio i slavni Pierluigi Colina na kojem je vidno veliko nezadovoljstvo, sam sa sobom priča, vjerojatno ima slušalicu u uhu i sluša VAR sobu.

Moguće da je to na kraju i koštalo Kanađane jer su na kraju izgubili s 1-0.