Komentari 11

Jesus je bio potpuno shrvan: Plakao neutješno na stubama

1

Gabriel Jesus je zabio gol i asistirao, ali u 70. minuti je dobio crveni karton zbog oštrijeg ulaska u skok s Carlosom Zambranom. Nije imao snage doći ni do svlačionice, sjedio je na stepenicama i plakao

Trebao je biti junak finala, a na kraju se skoro pretvorio u tragičara.

Gabriel Jesus je igrao sjajno u finalu protiv Perua, asistirao za prvi gol, zabio drugi, prijetio... A onda je u 70. minuti napravio nepotrebnu glupost. Kao da je zaboravio da već ima žuti karton. Išao je 'vratiti' za jedan raniji start Carlosu Zambranu, pokupio ga u skoku, a sudac mu je odmah pokazao drugi žuti karton. Nije mu se isplatilo žaliti, Vargas je bio neumoljiv i čvrsto uvjeren u svoju odluku.

Copa America Brazil 2019 - Final - Brazil v Peru

Vjerojatno nije očekivao da će sudac imati hrabrosti pokazati crveni u finalnoj utakmici, možda na neki način tako i usmjeriti kraj, ali mogao je nešto naučiti na primjeru Lea Messija koji je isključen kod Argentine u utakmici s Čileom za treće mjesto.

Nakon isključenja je bio potpuno shrvan, kamere su ga uhvatile kako uplakan sjedi na stepenicama koje vode do svlačionica i dalje protestirajući. Prije toga je šutirao bočice s vodom pa srušio kućicu za VAR. Srećom, njegovi suigrači nisu dopustili da se jedina pogreška koju je Jesus napravio protiv Perua pokaže odlučujućom.

Do kraja su zabili još jedan gol i s 3-1 proslavili naslov prvaka nakon 12 godina čekanja. Vjerojatno će upravo Jesus najžešće slaviti...