Joker se našalio s Oklahomom, Kelti razbijeni u derbiju Istoka | 24sata

Komentari 20

Joker se našalio s Oklahomom, Kelti razbijeni u derbiju Istoka

4

Sinoć su odigrana dva derbija: na Istoku Boston Celticsi su izgubili 23 razlike kod Toronto Raptorsa, a Nikola Jokić i Denver Nuggetsi učvrstili su drugo mjesto Zapada pobjedom nad jakim Oklahoma City Thunderom

Na NBA parketima sinoć su odigrane tri utakmice od kojih dva derbija konferencija i jedan 'low key' susret u Madison Square Gardenu sa nevjerojatnom dominacijom domaćih pričuva (na žalost, bez našeg Marija Hezonje).

Derbi Istoka

Boston je u Kanadu došao s porukom Kyrie Irvinga: 'Kako god igrali ja ne vidim tko nas može dobiti u sedam utakmica'. Mislio je na playoff, ali kako je on odigrao cijelu utakmicu, a Celticsi otvorili drugu četvrtinu... Dobili su samo još jednu potvrdu da je Toronto - jednostavno bolja momčad od njih. Raptorsi su prije poluvremena napravili seriju 36:13, a Irving je u cijeloj utakmici dao 7 poena, uz 30% šuta. Kod pobjednika, najbolji Pascal Siakam (25 i 8 skokova) i Kawhi Leonard (21 i 6 skokova).

NBA: Boston Celtics at Toronto Raptors

Derbi Zapada

Nikola 'Joker' Jokić i njegov Denver uredno su riješili još jedne velike suparnike. U Coloradu je došla Oklahoma, Paul George i Russell Westbrook... Nuggetsi su drugu četvrtinu riješili s 10 razlike i više se nisu osvrtali. Fenomenalni Jokić OKC-ju je utrpao 36 poena, uz 10 asistencija i 9 skokova. Paul Millsap je dodao 12 + 10 skokova i Oklahomi nije pomogla ni još jedan odlična večer PG-ja (25-8-7) i Westbrooka (22-9-14). Denver je druga snaga Zapada, odmah iza Warriorsa.

NBA: Oklahoma City Thunder at Denver Nuggets

NY klupa: 75 poena

Naš Mario Hezonja sinoć nije bio ni na klupi. A klupe su odlučivale u New Yorku. U Madison Square Gardenu pričuve Knicksa nadigrale su pričuve Orlanda sa - 75:7! Zvijezda večeri bio je rookie Mitchell Robinson sa 17 poena, 14 skokova, 6 blokada i 3 osvojene lopte. Orlando je nakon pobjede u Torontu prizemljen u New Yorku, ali i dalje je čvrsto u konkurenciji za doigravanje (jedno mjesto love oni, Hornetsi i Miami).

NBA: Orlando Magic at New York Knicks