Komentari 11

Juve preokretom protiv Genoe do pobjede i vjere u Europu

1

U Torinu je odigrana prva nedjeljna utakmica 32. kola Serije A. Nakon preokreta su nogometaši Juventusa pobijedili Genou 3-2 i zadržali nadu za odlazak u Europu

Prošle je nedjelje u istom ovom ranom nedjeljnom terminu odigrana spektakularna utakmica između Napolija i Lazija u kojoj su Napolitanci na kraju slavili s 4-3. Ova današnja možda nije bila toliko kvalitetna, ali dramatike niti u kojem slučaju nije nedostajalo.

Dugo se vremena činilo da će Juventus ostati bez tri, možda čak i jednog boda. U 6. minuti ogleda je Bonuccija nespretno zakačila lopta i ona se od njegove noge odbila u bližu stativu domaćih vratiju, te vratar Storari nije imao šanse zaustaviti je.

Taj rani primljeni pogodak je prilično uzdrmao Juventus i od njega se nisu oporavili do drugog poluvremena. No, u nastavku je uslijedila eksplozija s obje strane. U petoj minuti nastavka opet je postignut autogol, ali na drugoj strani i nesretnik je bio Rossi.

Genoa je opet vodila samo sedam minuta kasnije kada je precizan bio Floro Flores. No, taj drugi pogodak nije obeshrabrio Juventus koji je vrlo dobro igrao u drugom dijelu te su redali šanse. Iz koljena je u 63. minuti opalio Matri s desetak metara i izjednačio na 2-2, dok je džoker s klupe Luca Toni postigao pobjedonosni pogodak sedam minuta prije kraja.

I u samoj završnici je bilo svačega. Floro Flores je iz voleja umalo pogodio izjednačenje, a na drugoj strani su Toni i Pepe mogli i povećati prednost.

Juventus je time došao do druge uzastopne pobjede (nakon gostujuće kod Rome), te se drže u igri za plasman u Europu iduće sezone.

Serie A, 32. kolo:

Juventus - Genoa 3-2 (Rossi 50-ag, Matri 63, Toni 83 / Bonucci 6, Floro Flores 57)