Komentari 55

Juventus napokon do pobjede, Mandžo i dalje bez gola u Italiji

1

Autogol golmana Lamanne i penal Paula Pogbe bili su dostatni Juventusu za prvu pobjedu u Serie A protiv Genoe koja je ostala s igračem manje. Roma je remizirala

Nakon katastrofalnog ulaza u prvenstvo i tek jednog boda iz tri utakmice, čini se da Juventus polako vraća pobjedničku formu. Poslije Manchester Cityja u Ligi prvaka, "bianconeri" slavili i kod Genoe u Serie A rezultatom 2-0.

Mreže su mirovale do 37. minute, a onda je domaći golman Eugenio Lamanna nespretnom reakcijom nakon Pogbina udarca u gredu zabio autogol. Armando Izzo dobio je dva žuta kartona u drugoj polovici prvog poluvremena pa je Juve u drugom dijelu rutinski priveo utakmicu kraju. Na isteku sat vremena igre konačan rezultat postavio je Paul Pogba iz penala.

Mario Mandžukić igrao je do 83. minute za pobjedničku momčad te je imao dvije dobre prilike, no još uvijek čeka svoj prvi gol u talijanskom prvenstvu.

Torino je nastavio puhati za vrat vodećem Interu pobjedom nad Sampdorijom 2-0, čime je ostao dva boda iza lidera "nerazzurra". U ogledu dvaju neporaženih klubova Roma i Sassuolo remizirali su na Olimpicu 2-2, a Šime Vrsaljko nije bio u konkurenciji za utakmicu zbog crvenog kartona u prošlom kolu.

Fiorentina je pobijedila Carpi u gostima 1-0 golom Khoume Babacara. Nikola Kalinić ušao je u igru za "viole" u 58. minuti, dok je Igor Bubnjić za poražene odradio svih 90 minuta.