Komentari 8

KAC je otvorio finalnu seriju teškom gostujućom pobjedom

1

Hokejaši KAC-a iz Klagenfurta došli su do početne prednosti u finalnoj seriji EBEL lige. Kao gosti su u četvrtak svladali Linz 3-2. Druga utakmica se igra u nedjelju

Nakon što je prva trećina završila bez golova, domaći su hokejaši u prvih deset minuta druge poveli s 2-0. Philipp Lukas je zabio s igračem manje u 26. minuti, a Rob Hisey je povećao prednost četiri minute kasnije.

KAC je, međutim, već do kraja druge trećine uspio smanjiti na 2-1 golom Tylera Scofielda, da bi u završnoj dionici izveo potpuni preokret. Strijelac je oba puta bio Johannes Kiristis, najprije u 46. minuti s igračem više, a potom i na isteku 58. minute kad su obje momčadi imale isti broj igrača na ledu.

Druga je utakmica finala na rasporedu u nedjelju u Klagenfurtu, a za osvajanje naslova su potrebne četiri pobjede.