Kakav preokret: Atletico je od 0-2 protiv Valencije slavio 3-2

4

"Colchonerosi" su do poluvremena gubili dva gola razlike, do 91. bilo je 2-1, a u preostalom vremenu zabili su dva komada i razgalili Wandu Metropolitano. Drže četvrto mjesto La Lige

U 22. kolu španjolske Primere nogometaši Valencije su vodili u Madridu 2-0 protiv Atletica. Imali su i 2-1 do 91. minute, ali je na kraju slavio Atletico 3-2.

Musah u 25. i Hugo Durro u 44. minuti donijeli su Valenciji veliku prednost od 2-0 uoči drugog poluvremena. No, povratak domaćina, uz snažnu podršku s tribina, krenuo je u 64. minuti kada je Cunha smanjio na 1-2.

00:33

I sve do sudačke nadoknade stajalo je tih 1-2, ali je tada Correa iskoristio zbunjenost gostujuće obrane te je izjednačio na 2-2. Tu nije bio kraj već je Atletico u 93. minuti, nakon sjajne akcije, zabio i treći gol. Strijelac pogotka vrijednog tri boda bio je Hermoso.

Sažetak utakmice možete pogledati OVDJE.

Hrvatski nogometaš Šime Vrsaljko počeo je u udarnoj momčadi Atletica te je izašao nakon sat vremena igre.

LaLiga - Atletico Madrid v Valencia

Atletico je ostao na četvrtom mjestu ljestvice, ali sada ima četiri boda manje od trećeg Betisa. Valencia je ostala na devetoj poziciji.

Podsjetimo kako su ranije tijekom subote nogometaši Seville bili na sličnom putu kao Atletico, ali su ipak uzeli „samo“ bod. Celta je vodila kod Seville 2-0, ali je završilo podjelom bodova (2-2).

Celta je šokirala domaće navijače unutar samo četiri minute prvog poluvremena. Argentinac Cervi je u 37. minuti prvi zatresao domaću mrežu, a već u 40. je bilo 2-0 kada je zabio Iago Aspas, najbolji strijelac kluba iz Viga. Dugo vremena je Celta čuvala vodstvo 2-0, ali kako je brzo zabila dva gola tako ih je brzo i primila. Gomez je u 71. minuti smanjio, a idućem suparniku zagrebačkog Dinama u Europskoj ligi bod je osigurao Oliver Torres golom u 74. minuti.

Hrvatski nogometaš Ivan Rakitić počeo je utakmicu za Sevillu, ali je i zamijenjen početkom drugog poluvremena.

Primera, 22. kolo

• Atletico Madrid - Valencia 3-2 (Cunha 64, Correa 90+1, Hermoso 90+3 / Musah 25, Hugo Duro 44)
  • Villarreal - Mallorca 3-0 (Russo 12-ag, Trigueros 34, Dani Parejo 87-11m)
  • Sevilla - Celta 2-2 (Gomez 71, Oliver Torres 74 / Cervi 37, Iago Aspas 40)
  • Levante - Cadiz 0-2 (Negredo 34, Salvi 73)
  • Espanyol - Betis 1-4 (Raul de Tomas 14 / Borja Iglesias 31-11m, 53, Rodriguez 36, Willian Jose 76)