Komentari 42

VIDEO Pogledajte kako je Oršić uvaljao hat-trick Tottenhamu!

Nije mogao vjerovati Mourinho što mu se dogodilo! Dinamo je bolje ušao u drugo poluvrijeme, a Mislav Oršić prvo je u svom stilu sa dvadesetak metara matirao Llorisa, da bi 21 minutu kasnije zabio nakon lijepe akcije

Mreže su mirovale 61 minutu, a onda je zabljesnuo Mislav Oršić! Kakva je to projektilčina bila, ali sve što možemo reći - klasični Mislav. Doduše, trebali bi se on i Kristijan Lovrić iz Gorice dogovoriti jesu li ovakvi golovi 'lovrićevski' ili 'oršićevski'. No, jedno je sigurno - svaki takav gol je pravi spektakl!

Europa League - Round of 16 Second Leg - Dinamo Zagreb v Tottenham Hotspur

Imao je Lovro Majer priliku u prvom dijelu i zapucao je desnom, slabijom nogom, pokraj gola, ali iskupio se asistencijom u nastavku. Dobro je pronašao prostora između istrčalog Auriera i Sancheza, a tamo je još bolje reagirao Mislav Oršić koji je dotrčao do ruba šesnaesterca pa se okrenuo na desnu nogu.

POGLEDAJTE VIDEO: Dinamovci navijaju s Boysima

Dinamo 01:08
Senzacija! 'Modri' u četvrtfinalu

- Oh, to je prekrasan gol! Kakva je to Oršićeva završnica - rekli su britanski komentatori, a Jose Mourinho od šoka je morao otpiti gutljaj vode.

A dalje ne trebamo pričati - potegnuo je u daljnje, lijeve rašlje Llorisova gola, dobro rastegnuo kapetana Spursa i - pogodio! Slavili su dinamovci, ali i pohitali po loptu u gol jer im pobjeda od 2-0 treba za produžetke, dok za čistu pobjedu moraju slaviti s tri razlike. Ali to nije bilo sve. Dvadeset i jednu minutu kasnije uspio je Oršić zabiti i drugi!

Šokirali su 'modri' nogometni svijet! Kapetan Ademi je 'iskoprcao' loptu na tridesetak metara od gola, uposlio Atiemwena na desnoj strani koji je opet bio 'as sa klupe' i lukavo poslao loptu nisko prema 11 metara gdje je natrčao Oršić i matirao Llorisa drugi put! Nisu znali Spursi što ih je snašlo, Dinamo zasad ima barem produžetke!

Bio je to Oršićev 18. gol u 35. utakmici ove sezone, a četvrti u Europi.

Otišlo se u produžetke, a nakon 15 minuta nastavka rezultat je bio kaoi nakon 90 minuta - 2-0 za domaće. A onda se ukazao, a to drugi nego - Mislav Oršić! Projurio je kroz gostujući vezni red, došao na sedamnaestak metara od gola i pucao u prvi Llorisov kut za strašno slavlje na Maksimiru! DINAMO JE U ČETVRTFINALU EUROPSKE LIGE!

Sada se sve zna: Evo tko stoji Dinamu na putu do polufinala

Oršićev prvi gol možete pogledati OVDJE, drugi gol OVDJE, a treći OVDJE.