Komentari 44

Kakva ludnica od 'majstorice'! Partizan na poluvremenu imao +16 i izgubio. Real na Final Four

2

Ključan za pobjedu Reala bio je razigravač Sergio Rodriguez koji je u manje od 20 minuta na parketu pogodio pet od šest 'trica'. Mario Hezonja završio je susret s 13 koševa

Nikada se u povijesti Eurolige nije dogodilo da jedna momčad nadoknadi 0-2 i izbori Final Four, kao ni da jedna momčad dobije majstoricu u gostima i ode na završni turnir. Jedno od toga danas se moralo dogoditi...

Partizan je u četvrtfinalnoj seriji protiv Reala prvo dvaput slavio u Madridu, a potom dvaput gubio u Beogradu bez svog najboljeg igrača Kevina Puntera, koji je bio suspendiran uslijed masovne tučnjave u završnici druge utakmice u Madridu.

Partizan imao +16 na poluvremenu

Međutim, srpskoj momčadi u odlučujućoj petoj utakmici igranoj u španjolskoj prijestolnici nije pomogao ni čudesni Amerikanac. Ni +16 (55-39) na poluvremenu... Real je čudesnim preokretom slavio 98-94 i ispisao povijest europske košarke.

Ključan za pobjedu Reala bio je razigravač Sergio Rodriguez koji je u manje od 20 minuta na parketu pogodio pet od šest 'trica', a dodao je i šest asistencija. Inače, u prvoj utakmici u seriji nije se uspio u strijelce, u drugoj je zabio dva koša, a u trećoj i četvrtoj kombinirano 11. Dakle, u 'majstorici' je zabio više nego u svim ostalim utakmicama u seriji zajedno!

10th May 2023; Wizink Center; Madrid; Spain; Turkish Airlines Euroleague Basketball; Playoff Game 5; Real Madrid vs Part

Mario Hezonja pogodio je važnu 'tricu' u zadnjoj četvrtini kao odgovor istom mjerom na sjajan pogodak Kevina Puntera, a utakmicu je završio s 13 poena za 30 minuta na parketu. Punter je bio najbolji strijelac utakmice s 28 koševa, dok je najviše u redovima Reala utrpao Džanan Musa (20 koševa, šest skokova, četiri asistencije).

Četvrtfinale Eurolige: Real Madrid - Partizan (3-2)

• 1. utakmica: Real Madrid - Partizan 87-89
  • 2. utakmica: Real Madrid - Partizan 80-95
  • 3. utakmica: Partizan - Real Madrid 80-82
  • 4. utakmica: Partizan - Real Madrid 78-85
  • 5. utakmica: Real Madrid - Partizan 98-94

Hezonja nakon utakmice protiv Partizana: Sućut obiteljima, ne znam što reći. To je katastrofa
VIDEO Hezonja potezom dobio novi pljesak navijača Partizana

Tko igra na Final Fouru Eurolige?

Real Madrid će u polufinalu Final Foura u litvanskom Kaunasu 19. svibnja igrati protiv Barcelone koja je 'pomela' Žalgiris 3-0, dok će se u drugoj polovici ždrijeba susresti Olympiakos (3-2 protiv Fenerbahčea) i Monaco (3-2 protiv Maccabija).