Komentari 117

Kakva tekma 'Zvijeri': Falcao Deportivu zabio pet komada...

5

Radamel Falcao zabio je pet golova u pobjedi Atletica nad Deportivom 6-0 u 15. kolu Primere. Posebno je lijep bio drugi gol Kolumbijca koji je zabio s 20-ak metara

Radamel Falcao još je jednom pokazao zašto ga u svojim redovima žele vidjeti najbolji europski klubovi. U utakmici 15. kola Primere u pobjedi Atletica protiv Deportiva 6-0 Falcao je u razmaku od 28. do 71. minute zabio pet golova.

Atletico je poveo u 23. minuti golom Coste, a nakon toga krenuo je 'one man show' u izvedbi Kolumbijca, koji se na kraju zaustavio na pet golova.  Zanimljivo je da je Falcao do ovog učinka došao iz pet udaraca prema golu Deportiva tijekom 90 minuta.

Od pet golova Kolumbijca treba izdvojiti onaj za 3-0 kada je opalio s 20-ak metara i lijepo pogodio suprotni kut.

Falcao je tako postao prvi igrač u Primeri od Fernanda Morientesa koji je na jednoj utakmici zabio pet golova. Morintes je to napravio 2002. godine u kao igrač Reala u pobjedi protiv Las Palmasa. Prije Morientesa pet je golova u jednoj utakmici posljednji postigao jedan Hrvat, Alen Peternac. Igrajući za Valladolid nekadašnji je Dinamov napadač zabio pet golova pri gostujućoj pobjedi (8-3) kod Ovieda 19. svibnja 1996. godine. Četiri gola zabio je iz 11-eraca.

Kolumbijac je s ovih pet golova došao do brojke 16 u Primeri, te je drugi strijelac lige, iza Lionela Messija.

Atletico je pobjedom došao do 12. pobjede u sezoni i druga je momčad Primere s 37 bodova.

Primera, 15. kolo:

• Levante - Mallorca 4-0 (Martins 43, Navarro 49, Garcia 55, Iborra 58)
  • Athletic Bilbao - Celta 1-0 (Aduriz 34)
  • Atletico Madrid - Deportivo 6-0 (Diego Costa 23, Falcao 28, 42, 64-11m, 68, 71)