Kaos na Islandu: Englezi slavili penalom u 90., pala dva crvena

Dva isključenja i dva penala, od kojih je jedan bio neiskorišten, stali su u zadnjih 20 minuta ogleda Islanda i Engleske na startu Lige nacija. "Gordi albion" ipak je nekako iščupao pobjedu

Nogometaši Engleske pobjedom su započeli nastup u Ligi nacija svladavši, uz dosta sreće, u gostima Island s 1-0 golom u sudačkoj nadoknadi.

POGLEDAJTE VIDEO: Trening Engleske

00:13

Strijelac pobjedničkog pogotka bio je Raheem Sterling iz penala u 91. minuti, a potom je u zadnjim trenucima dvoboja Islanđanin Bjarnarsson je promašio kazneni udarac. Englezi su zadnjih 18 minuta igrali s igračem manje nakon isključenja Kylea Walkera.

Ovo je bila i svojevrsni revanš Engleza Islanđanima, koji su ih eliminirali s prošlog Eura.

U Ligi C Crna Gora je na krilima dvostrukog strijelca Stevana Jovetića pobijedila u gostima Cipar s 2-0, a u gostima su slavili i Gruzija kod Estonije (1-0) i Luksemburg kod Azerbejdžana (2-1).

Liga A

• Island - Engleska 0-1 (Sterling 90+1pen)

Liga C

• Sjeverna Makedonija - Armenija 2-1 (Alioski 4pen, Nestorovski 38pen//Barghesyan 90+4pen)
  • Azerbajdžan - Luksemburg 1-2 (Šejdajev 43//Krivotsjkuk 48ag, Rodrigues 72pen)
  • Cipar - Crna Gora 0-2 (Jovetić 60, 73)
  • Estonija - Gruzija 0-1 (Kačarava 32)