Komentari 5

Karlovcu nova pobjeda, a Rijeci prvi poraz u sezoni

1

U 4. kolu HNL-a najuvjerljiviju je pobjedu ostvario Karlovac, Rijeka je pretrpjela prvi poraz u sezoni, a Šibenik i Slaven Belupo podijelili su bodove

Nogometaši Karlovca odličnom su igrom na svom stadionu pobijedili Zadar 2-0. Novi prvoligaš nakon četiri kola ima već osam bodova, a pobjeda protiv Zadra samo je nastavak niza početog u prvom golu Lige 16. Karlovac je, naime, jedan od pet neporaženih klubova u novoj sezoni HNL-a. Za momčad iz grada s četiri rijeke zabili su Željko Kovačević u prvom te Goran Paracki u drugom poluvremenu.
Vrlo dobar početak sezone nastavili su i nogometaši iz Vinkovaca. Cibalia je na svom terenu 1-0 pobijedila goste iz Rijeke, koji su tako negativno krenuli u 'vrijeme nakon braće Sharbini'. Jedini gol na utakmici zabio je Tomislav Pavličić u 59. minuti. Vinkovčani su drugi na tablici s jednakim brojem bodova kao prvi Dinamo (9), ali i utakmicom više. Rijeka  je pretrpjela prvi poraz u novoj sezoni i nalazi se na šestome mjestu.
Istra je u Rijeci ugostila Varteks i izgubila 1-0. Jedini gol na utakmici zabio je Andrej Vuk na asistenciju Mumleka u 31. minuti. Iako je Istra pokazala veću želju za nadigravanjem, momčad iz Varaždina je, zahvaljujući iskustvu, odnijela tri boda.
Međimurje i Croatia Sesvete odigrali su vjerojatno najzanimljiviju utakmicu četvrtoga kola. U Čakovcu su gledatelji vidjeli doista sve. Uzbuđenja su počela u 43. minuti. Igrač domaćih Joško Kovač zaslužio je prvi žuti karton. Dvije minute kasnije isti igrač zabija za 1-0, skida dres i - dobiva drugi žuti, odnosno crveni karton. Tako je minutu prije kraja poluvremena Međimurje zbog gluposti svojeg nogometaša ostalo s igračem manje, ali imalo je gol prednosti. Osvetilo im se to u 77. minuti. Za 1-1 zabio je Pollozhani. U tim trenucima činilo se da će domaćin teško izbjeći poraz, no u 90. se ukazao jedan od međimurskih Brazilaca, Eliomar, koji je zabio za veliko slavlje Međimuraca.
Jedina utakmica na kojoj nije bilo golova je ona u Šibeniku, gdje je gostovao europski Slaven Belupo. Ipak, gosti remi mogu zahvaliti odličnom golmanu Silviju Rodiću, koji ih je izvukao više puta.