Komentari 54

Karoglanove dileme za Kup: Mladi veznjak je izvan forme, u vrhu napada dvije promjene

6

Moramo biti spremni ne za 90, nego za 120 minuta, treba mi 20 momaka spremnih za borbu, rekao je trener Hajduka. Izostanak Marka Livaje potpuno mijenja fizionomiju Karoglanove momčadi

Dinamo u polufinalni ogled Kupa s Hajdukom ulazi osokoljen prvenstvenom pobjedom, Hajduk traži iskupljenje i pobjedu koja ih vodi prema trofeju i kakvom-takvom pozitivnom predznaku sezone, a oba suparnika u utakmicu ulaze ranjeni,  Hajduk desetkovan ozljedama a Dinamo velikim brojem utakmica koje su i kod njih počele uzimati danak.

POGLEDAJTE VIDEO:

BBB puštaju pjesme na rivi 00:37
Gdje besplatno gledati prijenos derbija Hajduk - Dinamo u Kupu

- Moramo biti spremni ne za 90, nego za 120 minuta, treba mi 20 momaka spremnih za borbu – kazao je Karoglan, koji za novi ogled s Dinamom sigurno ne može računati na Melnjaka i Žapera, vjerojatno i na Uremovića i Livaju.

Split: Hajduk i Dinamo susreli se u 28. kolu  SuperSport HNL-a
HNS prihvatio žalbu Hajduka zbog kazne za ovaj transparent. Traži novo očitovanje Klakočera

Izostanak Livaje potpuno mijenja fizionomiju Karoglanove momčadi a ulazak Kalinića će značiti i nešto drugačije zahtjeve za krilne igrače, jer za razliku od Livaje koji se vraća u sredinu po loptu, Kalinić je klasičan centarfor koji traži loptu u dubini suparničkog kaznenog prostora.

- Krila moraju napadati dubinu. Nikola i Marko su drugačiji profili igrača, ono što je problem je koliko Nikoli dati minuta, kako i s kim početi i završiti utakmicu... - kazao je Karoglan, koji će morati dobro balansirati momčad kako bi ona u svih 90 ili 120 minuta mogla parirati Dinamu.

Poznato je koji će stranac suditi derbi između Rijeke i Hajduka! Već je sudio Hrvatskoj i Dinamu

S kim će Karoglan krenuti pitanje je na koje samo on zna odgovor, a s kim će je završiti ovisit će u prvom redu o kretanju rezultata. U svakom slučaju na golu bi trebao ostati Lovre Kalinić koji je dobro branio u povratničkoj utakmici. Karoglan je bio zadovoljan i Moufijem, nešto manje Šarlijom, ali njega nema u Rijeci pa će danas sigurno startati od prve minute. Trener Hajduka kazao je kako je preveliki rizik postaviti skupa Prpića i Hrgovića na dvije obrambene pozicije na lijevoj strani obrane, ali Diallo je potpuno van forme pa se Hrgović nameće kao jedino kvalitetno rješenje. Pitanje je hoće li Karoglan od prve minute koristiti i Prpića, koji je odigrao dobro prvi derbi, a morat će igrati i u nedjelju u Rijeci, ili će ipak dati još jednu priliku Elezu.

Što je sve Jakobušić zapisao u Strategiji, a koliko je od toga do sada ostvareno. Malo i ništa...

Što se tiče veznog reda subota je još jednom pokazala da je Pukštas van forme, očito ga jako muči koljeno i ne igra na razini na kojoj smo ga gledali u prvom dijelu sezone. Siguru i Krovinoviću mogao bi se opet priključiti Kleinheisler, dok bi Sahiti i Brekalo trebali početi na krilima i hraniti loptama centralnog napadača Kalinića.

- Brekalo će imati minutažu, uoči zadnje utakmice bila je procjena da on nije na 100 posto i nismo htjeli riskirati. On je kvalitetan igrač, naravno da nije isti ako ne igra dugo, ali ne sumnjam da će brzo pokazati svoju kvalitetu – kazao je Karoglan u najavi utakmice.