Komentari 6

Katastrofa u 2. četvrtini Cedi odnijela bodove protiv Kubana

9

Košarkaši Cedevite izgubili su u prvoj utakmici drugog kruga skupine E Eurolige. Lokomotiv Kuban slavio je u Draženovu domu 89-75 i zasjeo na čelo ljestvice...

Cedevita je odlično ušla u prvu utakmicu Topa 16 u povijesti kluba, ali tih deset minuta nije bilo dovoljno. Druga četvrtina, u kojoj je Lokomotiv zabio čak 34 poena, a primio 20, presudila je u korist Rusa. Kuban je pobijedio 89-75 u Zagrebu.

- Imali smo priliku vidjeti atletski iznimno moćnu momčad, ni na jednoj poziciji nismo kvalitetno reagirali. Bode u oči 11 promašenih slobodnih bacanja, da je to bilo na nekoj pristojnijoj razini, imali bismo neke šanse - rekao je Veljko Mršić.

Hrvatski je prvak odlično otvorio utakmicu te na početku druge četvrtine imao sedam koševa prednosti, ali do kraja prvog poluvremena gosti su "izrešetali" koš domaćih dalekometnim koševima.

Lokomotiv je u tom razdoblju zabio čak sedam trica i poveo devet razlike (50-41). Briljirao je Malcolm Delaney koji je u prvih 20 minuta postigao 24 koša, a čak 20 od prvih 25 poena Lokomotiva bili su njegovo djelo.

- Odmah u prvom napadu iznudio je faul na trici, a upozoravali smo da to često radi. Uz promašena bacanja, to pokazuje da nismo bili koncentrirani - komentirao je Mršić Delaneyjevu igru.

U nastavku Cedevita nije uspjela zaprijetiti kvalitetnijim gostima koji su na kraju slavili 14 poena razlike. James White ubacio je 14 koševa uz 7 skokova za Cedevitu, dok je Delaney zabio čak 31 za Kuban.

- Uživali smo igrati u ovoj povijesnoj dvorani u kojoj je igralo puno velikih igrača. Bila je ovo dobra prilika da pokažemo što znamo - poručio je Georgios Bartzokas, trener Lokomotiva.

Sljedećeg četvrtka Cedevita će u drugom kolu gostovati kod Darüşşafake u Istanbulu.