Klose s dva komada odveo Bayern do domaće pobjede

1

Borussia je u Münchenu vodila od 2. minute, a do dvije minute prije kraja držala je bod. A onda je Miroslav Klose zabio dvaput za pobjedu 3-1

Dvama novom golovima Miroslava Klosea nogometaši Bayerna su na Allianz Areni uspjeli u samoj završnici dvoboja 19. kola Bundeslige poraziti dortmundsku Borussiju 3-1. Gosti su poveli, no Bayern je totalno dominirao od početka do kraja utakmice. Prema golu gostujućeg golmana Weidenfellera uputili su Bavarci čak 34 udarca, od čega 13 u okvir. Gosti su prijetili u 12 navrata (triput u okvir). Loptu su u posjedu igrači Jürgena Klinsmanna imali 62 posto vremena.
Goste je u drugoj minuti u vodstvo doveo Paragvajac Nelson Valdez. Izjednačio je Brazilac Ze Roberto na prvu asistenciju Riberyja sredinom prvog poluvremena. Nakon što je upropastio par odličnih prilika, njemački reprezentativac Klose konačno je proradio u 88. minuti, kada je iskoristo pogrešku gostujućeg braniča Santane i kroz noge Weidenfellera iskosa s desne strane jedan poluvolej poslao u mrežu.
Nakon sjajne akcije Ze Roberta i asistenta Riberyja po lijevoj strani, Klose je pobjedu potvrdio u drugoj minuti sudačke nadoknade vremena. Bio je to njegov osmi bundesligaški pogodak ove sezone. Ovom se pobjedom Bayern vratio na drugo mjesto, s bodom zaostatka za Hoffenheimom.
U drugoj nedjeljnoj utakmici Energie je u Cottbusu identičnim rezultatom pobijedio Hannovera. Sve su golove za pobjedničku momčad, u kojoj su po devedeset minuta u obrani odradili Ivan Radeljić i Mario Cvitanović, ubilježili Bugari: Dimitar Rangelov zabio je dva, a Stanislav Angelov jedan pogodak.