Komentari 95

Dinamo čeka ždrijeb u petak: Maribor, Neftči, Molde, Šerif...

1

Dinamo već gleda prema 3. pretkolu Lige prvaka. Ždrijeb je u petak u Nyonu. Prijete stari znanci, Maribor, Šerif, Ekranas, Helsinki, Neftči, ali i neki novi poput Moldea...

Petica za početak. Dinamo je u drugom poluvremenu "pomeo" bankare, poštare i turističke radnike i s 5-0 u prvoj utakmici 2. pretkola Lige prvaka već razmišlja o sljedećem protivniku. Uzvratna utakmica Dinama i Fola Escha bit će formalnost.

Ždrijeb 3. pretkola Lige prvaka je u petak  i Dinamo će saznati svog protivnika. A tu je plejada starih znanaca na čelu s Antom Čačićem. "Modri" mogu izvući Maribor koji vodi bivši Dinamov trener. Slovenci su u prvoj utakmici 2. pretkola odigrali 0-0 u gostima kod Birkirkare s Malte. Trebali bi proći.

Osim Maribora, tu su Šerif, Neftči Baku, Elfsborg, Slovan, Maccabi, Helsinki, Ekranas, Dinamo Tbilisi i Molde, a i neki malo manje znani poput Hafnarfjördura.

Šerif su "modri" izbacili prošle godine u 3. pretkolu s ukupnih 5-0. No Moldavci bi ove godine lako mogli ispasti već u 2. pretkolu. Kod kuće su odigrali tek 1-1 protiv crnogorske Sutjeske. Stvari ne izgledaju dobro ni za Ekranas koji je u prvoj utakmici kod kuće izgubio od islandskog Hafnarfjördura 1-0.

Dinamo je već igrao sa svim ovim protivnicima osim gruzijskog Dinama, norveškog Moldea, Sutjeske i Hafnarfjördura. Još bolja vijest je što su izbacivali sve ove protivnike osim Šerifa i Maccabija. Šerifa su jednom prošli, a jednom od njih ispali.

Moldeov najjači adut je na klupi. Ole Gunnar Solskjaer. Maccabi se također pojačao i to nikako ne bi bio dobar ždrijeb za 3. pretkolo

Koga će Dinamo izvući pratite UŽIVO na 24sata na ždrijebu u Nyonu.