Komentari 18

Kohorta opet postrojila igrače Osijeka: 'Skidajte dresove!' Torcida nijema nakon utakmice

Gradski vrt donedavno je bio neosvojiva tvrđava, no sad je Osijek izgubio dvije utakmice u samo tri dana. Situacija nije bajna, a navijači su jasno dali do znanja da nisu zadovoljni angažmanom igrača

Jesenas je Osijek pod njegovim vodstvom izgledao vrlo dobro, povezao sedam utakmica bez poraza, pobijedio i Dinamo. No nakon što su Reneu Pomsu u klubu dali povjerenje i novi ugovor, nakon što su klub napustila desetorica igrača, Osijek je u 2023. u katastrofalnoj formi.

Osijek na pripremama 02:57

Treće mjesto opasno je ugroženo, a i druga šansa za trofej je propala jer je Hajduk pobijedio u četvrtfinalu Kupa 2-1. Dva dana nakon 76. rođendana kluba atmosfera je u rasulu.

Momčad Osijeka nakon utakmice otišla je pozdraviti navijače na istočnoj tribini, a oni su im očitali bukvicu. Najblaže rečeno. Nakon nekoliko minuta navijačkih kritika čuli su se povici "Skidajte dresove". Nisu ih poslušali, nego su otišli u svlačionicu pognutih glava.

Jezikovu juhu doživjeli su i prošli vikend nakon poraza od Varaždina, ali nije pomoglo.

Inače, Kohorta je u drugom poluvremenu izvjesila transparent s velikim brojem 1947 (godina osnutka kluba) i natpisom "Ko vjeran pas u tvojoj sjeni". Sve su popratili i bakljadom. Pirotehnike je bilo i na sjevernoj tribini gdje se nalazila Torcida. Zanimljivo, nakon utakmice, dok su im igrači zapljeskali, oni su sve nijemo promatrali. Nisu odlučili pozdraviti momčad unatoč pobjedi.

Bijesni navijači na Facebooku

Pratitelji kluba na službenoj stranici na Facebooku nisu imali previše razumijevanja za poraz od Hajduka. Izdvajamo neke od komentara u objavi s konačnim rezultatom utakmice.

• Nisam gledao tekmu, ali si mislim koliko Osijek mora bit los kad je izgubio od ovakvog Hajduka, koji je prije par dana izgledao amaterski protiv Dinama... Svasta
  • Sad ce Pomes izjaviti "Probat cemo iducu pobjediti kako bi zadrzali vrh ljestvice"
  • ....nisam puno niti očekivao danas..ali je sad kristalno jasno da Lovrić nije igrač za Nk Osijek,a da ne govorimo da je nekakva zamjena za Lacija...isto tako je jasno da nemamo bekove,za kreativu smo i prije znali...a ni golman nam nije za pohvaliti se...
  • Da svi u klubu od vrha do dna pokazuju onakvu emociju i ljubav prema klubu kao Živković gdje bi nam bio kraj. Filip može biti svima uzor kako se bori za klub. Bravo dečko