Komentari 162

Košarkaši ostali bez medalje: Srbija im uzela broncu na EP-u

1

Hrvatska reprezentacija do 20 godina nije uspjela osvojiti medalju na Europskom prvenstvu u Grčkoj. Momčad Srbije u utakmici za treće mjesto slavila je sa 79-66

Igrači Damira Milačića nisu se stigli oporaviti od šokantnog polufinalnog poraza protiv Španjolske. U utakmici za treće mjesto držali su ritam u prvih 20 minuta, no Srbija je na kraju došla do pobjede 79-66.

Karlo Žganec i Dominik Mavra bili su najbolji u prvom poluvremenu, poslije kojeg je Hrvatska zaostajala samo 39-36, ali Srbija preko Novaka, Rebića i Tejića u samo tri minute nastavka bježi na 49-40.

Na kraju treće četvrtine bilo je 61-48, a na početku četvrte i najvećih 65-48 za Srbiju. Tricom Domagoja Bošnjaka naši su se još samo jednom vratili ispod deset razlike (69-60, pet minuta prije kraja), ali Novak i Tejić opet su imali pravi odgovor i bez previše stresa u završnici odveli Srbiju do brončane medalje.

Hrvatsku je predvodio Karlo Žganec sa 17 poena, dok je Dominik Mavra završio s 11 poena, pet skokova i pet asistencija. Marko Tejić sa 16 koševa i sedam skokova bio je najbolji u sastavu susjeda.

Odličan nastup u Grčkoj

Bez obzira na to što su ostali bez medalje, Milačićevi igrači zaslužuju sve pohvale za nastup na Europskom prvenstvu u Grčkoj. I bez Darija Šarića i Marija Hezonje plasirali su se u polufinale, eliminirali domaćina u četvrtfinalu i prikupili još poneku minutu iskustva prije konačnog prelaska u seniorsku košarku.

A opet, čak sedmorica od 12 igrača rođena su 1995. i imaju pravo nastupa i na sljedećem U20 Europskom prvenstvu. Hrvatska će i 2015. biti među najboljima u Europi u ovoj kategoriji.