Komentari 2

Košarkaši PAO-a prošli su uz dramu u finale Eurolige

6

Košarkaši Panathinaikosa igrat će za prvaka Europe protiv moskovskog CSKA nakon što su u "svegrčkom" polufinalu svladali Olympiacos 84-82

U Berlinu je cijeli dan sve bilo u znaku okršaja dvaju velikih atenskih rivala. Panathinaikos je konkretnije krenuo u utakmicu i vodio cijelo vrijeme. U prvoj četvrtini stekli su ugodnu prednost 27-21, a Olympiacos je do poluvremena smanjio razliku na 43-41. Teška bitka nastavila se u drugom poluvemenu, "zeleni" su  nastavili kontrolirati utakmicu, no "djeca Pireja" odbijala su se predati i nisu dopuštala protivnicima da odmaknu. Nakon što je Spanoulis tricom postavio 76-72 u 36. minuti, činilo se da Panathinaikos ima otvoren put u polufinale, no tad je tek počeo konačni obračun. Nikola Vujčić je jednim pogođenim slobodnim bacanjem poravnao u 38. minuti na 80-80, a u sljedećem napadu napravio faul na Pekoviću, kojeg je centar PAO-a pretvorio u vodstvo 82-80. Bouroussis je tad, također iz slobodnih, opet poravnao, a Peković potom pogodio za novo vodstvo Panathinaikosa 84-82. Drama u Berlinu bila je na vrhuncu, ostalo je 40 sekundi do kraja. Tad je obrana Panathinaikosa prisilila protivnike na vanjski šut, iza linije za tricu promašio je Vujčić i sve je bilo gotovo. Nije Olympiacos išao na prekršaj, no Panathinaikos nije postigao koš. U zadnjih 15 sekundi Vujčić i društvo pokušali su izboriti produžetak, no Bouroussis se u zadnjim sekundama nije snašao pod košem. Promašio je polaganje za produžetak i slavlje Panathinaikosa moglo je početi.
Pobjednike je predvodio nezaustavljivi Nikola Peković s 20 koševa, Mike Batiste postigao je 19, a u timskoj pobjedi iastaknuli su se još Spanolulis i Jasikevičius s po 18 koševa. Amerikanac Lynn Greer predvodio je Olympiacos, a Nikola Vujčić zabio je 14 koševa uz četiri skoka. Childress je dodao 11 koševa, a Bourousis 10.