Komentari 326

Real slomio srca fenomenalnoj Ajaxovoj nogometnoj mladosti!

9

Kopljanici su 'ugušili' Reala u prvom poluvremenu, europske prvake spašavao je VAR, ali su klasično realovski našli način da pobijede. Modrić solidan, kao svi Los Blancosi više prisiljen na obranu nego kreaciju

U odličnoj utakmici tijekom koje nije bilo uputno ni trepnuti da se ne propusti neki vrhunski potez, Real je u 'Johan Cruyff Areni' pobijedio Ajaxa 2:1 i zapravo već nakon prve utakmice osigurao plasman u četvrtfinale.

Ajax je igrao, a Real pobijedio... To su - trostruki uzastopni europski prvaci. Luka Modrić bio je solidan, ali kao svi Los Blancosi više prisiljen na obranu nego kreaciju.

Ludi Ajaxov presing

Prvi udarac u okvir gola bio je Realov, nakon 7 minuta. Sjajno je povukao Modrić, gurnuo desno za Balea, a sebični Velšanin (umjesto da vrati Luki koji je sam ulazio u Ajaxov kazneni) je pucao, preslabo i ravno u Onanu.

Uslijedio je zicer za Ajax: presingom su oteli loptu Ramosu, Tadić je poslao na desno prema Mazraouiju koji sa 14-15 metara puca zamalo pored desne Courtoisove vratnice.

Real je uzvratio sjajnim prodorom 18-godišnjeg Brazilca Viniciusa završenim žestokim udarcem slijeva u suprotne rašlje, ali Onana odlično 'leti' i paradom odbija u korner.

Tadić je u 26' izdržao duel sa Ramosom (600. utakmica za Real!) i sa 17-18 metara zdesna ljevicom pogodio desnu vratnicu Realovih vratiju. Uslijedio je i zicer Hakima Ziyecha! Ostao je sam pred Thibautom Courtoisem, odmjerio distancu, sačekao pola sekunde pa sa 10 metara - pucao u istrčalog Realovog golmana.

Champions League Round of 16 First Leg - Ajax Amsterdam v Real Madrid

VAR spasio Reala

A što se sve izdogađalo između 37' i 40'... Courtois je očajno loše odbio De Ligtov udarac glavom, krenuo ispraviti vlastiti mega-kiks, ali je zakasnio i Tagliafico je poslao loptu u Realovu mrežu - 1:0!

Navijači i igrači Ajaxa već su proslavili vodstvo, ali onda je Skomina krenuo po pomoć VAR-a i poništio gol zbog zaleđa. HTV-ov ekspert Mario Strahonja potvrdio je da je Skomina opravdano poništio gol Tagliafica. Prvi VAR-om poništeni pogodak u Ligi prvaka.

Ajax je Reala ugušio presingom i silnom energijom svoje mladosti, ali nije uspio doći do gola u fenomenalnom prvom poluvremenu.

Pragmatizam europskih prvaka

Real je bolje otvorio nastavak i Benzema je imao odličnu šansu, ali sa 12-13 metara pucao je gotovo ravno u Onanu. Bio je to treći promašaj Kraljeva.

Odmah šansa i za Ajax: kontra Ziyecha koji zdesna puca u dobro postavljenog Courtoisa. I onda se ludo dinamičnom Ajaxu dogodio - Real Madrid.

Badava sat vremena sjajne igre kad ti je protivnik najpragmatičnija momčad svijeta. Vinicius je po lijevoj strani predbriblao pola Amsterdama, vratio u sredinu Karimu Benzemi koji je loptu zavukao u desne Onanine rašlje. Vrhunska akcija brazilskog tinejdžera i jednako takva realizacija francuskog iskusnika za 0:1. To je Real Madrid!

Grotlo nizozemske radosti

Ali... Ajax je došao do 100% zasluženog poravnanja!

Zasluženo poravnanje, a zabio je Hakim Ziyech. S obzirom na promašaje već je imao ulogu tragičara, ali mogao bi postati junak Ajaxa! Odlično je primio loptu u šesnaestercu Reala, došao sam na Courtoisa, pucao nisko u lijevi kut i zabio - 1:1.

Ajaxovu mladost nije bilo briga za pragmatizam, nakon 80-ak minuta jurnjave i dalje su napadali i tražili pobjedu tako da sigurno nisu zaslužili ono što im se dogodilo u 87. minuti...

Klasični trijumfalni Kraljevi

Kontra, ubačaj se desne strane, Onana leti u prazno, a Asensio lako zabija s 5-6 metara nakon manje od 15 minuta u igri - 1:2! Klasični Real, 'ciničan' i sa svim pobjedničkim mentalitetom ovog svijeta. Inače, Asensijeva majka je Nizozemka, a ovo mu je prva utakmica koju igra u maminoj domovini.

Dolberg je u samom finišu imao šansu, ali njegov udarac s 5 metara nekako je obranio Courtois. Možda nije pravedno, ali Real je slomio srca fenomenalnoj Ajaxovoj nogometnoj mladosti. Veliki Real koji je s jednom i pol nogom već u četvrtfinalu.

Uzvrat na 'Bernabeu' se igra 5. ožujka, a za Real zbog žutog kartona neće smjeti igrati kapetan Sergio Ramos.