Komentari 9

'Kraljice' nadoknadile -5 u Zlinu za prvu pobjedu kvalifikacija

Dora Krsnik i Valentina Blažević zabile su po šest golova, Ćamila Mičijević dodala je pet, a izabranice Nenada Šoštarića pobjedom 26-24 isprale su gorak okus nakon poraza od Ukrajinki

Hrvatska ženska rukometna reprezentacija pobijedila je u dvoboju kvalifikacijske skupine 4 za Euro u Zlinu Češku s 26-24 (14-14).

Nakon šokantnog poraza na startu kvalifikacija u Rijeci od Ukrajine, hrvatske rukometašice su došli do pobjede u Češkoj, ali pobjede ostvarene na vrlo težak način.

Doček rukometašica 07:24

Čehinje su vodile cijelo prvo poluvrijeme, najveću prednost su imale kod 14-9, da bi izabranice Nenada Šoštarića serijom 5-0 došle do izjednačenja na poluvremenu.

U drugom dijelu se razbranila Tea Pijević, proradio je i napad, pa Hrvatska u 51. minuti ima 25-21 i činilo se da će lako do pobjede. No dvije minute prije kraja Čehinje dolaze na 25-24, ali potom Blažević pogađa iz sedmerca za konačnu potvrdu pobjede i ostanak u borbi za plasman na Euro.

Kod Hrvatske su Valentina Blažević, Dora Krsnik i Ćamila Mičijević postigle po pet golova, dok je kod Čehinja Marketa Jerabkova zabila 11.

U drugoj utakmici Francuska je slavila kod Ukrajine s 28-25, a kvalifikacije se nastavljaju u ožujku, kada Hrvatska igra upravo s Francuskom.

Francuska vodi s četiri boda, Hrvatska i Ukrajina imaju po dva, a Češka je bez bodova.