Komentari 37

Hajro i Gojak 'ne ledu', Kadzior si 'kupio' mjesto za Man. City?

3

Nenad Bjelica i dalje u kazni drži Gojaka i Hajrovića, no njegovi su igrači protiv Lokomotive odigrali vrlo dojmljivu utakmicu. A da je bilo i malo više preciznosti, 'lokosi' su mogli dobiti i deset komada...

Dinamo je u dvoboju 10. kola svladao (4-0) Lokomotivu, tako se vratio na pobjednički kolosijek u prvoligaškom društvu. Za hrvatskog prvaka zabijali su Kadzior, Olmo, Oršić i Gavranović, a Bjelica ovoga puta ima puno razloga za zadovoljstvo. Njegovi su igrači ozbiljno grizli, odradili muških 90 minuta, još jednom bili uvjerljivi i dominantni. Problem je bila tek realizacija, 'lokosi' su mogli dobiti i deset komada...

Lokomotiva ispala iz tračnica: Dinamova uvertira pred City...

Junak utakmice bio je Damian Kadzior, poljski nogometaš koji si je nastupom kontra 'lokosa' osigurao i određenu minutažu protiv Manchester Cityja. Zanimljivo, Kadziora posljednjih tjedana nije bilo u konkurenciji za najvažnije utakmice, Poljak tako nije bio ni među 18 igrača koji su konkurirali za Ferencvaros (vani), obje utakmice s Rosenborgom, pa i na otvaranju Lige prvaka protiv Atalante.

Manjak minutaže u važnim utakmicama nije obeshrabrio Kadziora koji je na treninzima 'grizao još jače', a i u 19 minuta odigranih u Varaždinu je pokazao više od nekih. Nova prilika za dokazivanje stigla mu je protiv Karlovca i Lokomotive, a tu je opet oduševio. Damian Kadzior i protiv gradskog rivala je 'rintao' gore-dolje, ubacivao se iz drugog plana, zabio i asistirao. Svoj drugi gol u prvenstvu, a i prvi je zabio Lokomotivi.

A sada će samo taktička postavka Nenada Bjelice ovisiti o tome hoće li Kadzior na Etihadu istrčati već od prve minute. Zaigraju li modri opet s tri braniča, Poljak će biti na klupi, a zaigra li Bjelica u 4-1-4-1 sustavu, Kadzior će se naći na desnom krilu.

Zagreb: Dinamo protiv Lokomotive u 10. kolu Prve HNL

Nenad Bjelica opet ima puno povjerenje u Kadziora koji opet postaje važan igrač Dinama. U prvom poluvremenu vidjeli smo jednu zanimljivu situaciju, 'modri' su imali slobodnjak na 20-ak metara, Olmo je nekako figurirao za izvođača tog prekida, ali trener Dinama u tim je trenucima s klupe zagrmio 'Damian, Damian'. Poljski nogometaš dobro je šutirao, Grbić upisao vrlo lijepu obranu.

Jako dojmljivu partiju odradio je i Bruno Petković koji se kao rijetko kada trošio i u defenzivi, uklizavao i bio prva crta 'modre' obrane. A na njegove napadačke majstorije smo ionako navikli, Petković je u nekoliko navrata (asistencija za Kadziora, dodavanje za zicer Oršića...) dobio i veliki pljesak na otvorenoj sceni.

Nenad Bjelica ostao je dosljedan sam sebi, opet su izvan kadra ostali kažnjeni Hajrović i Gojak, dok se Majer ovoga puta 'izvukao' ozljedom koljena. No, pitanje je bi li i desetka 'modrih' bila u zapisniku ove utakmice. Trener Dinama za Lokomotivu je u konkurenciji imao 22 igrača, a sasvim je jasno kako su Gojak i Hajrović izvukli najdeblji kraj poslije Varaždina.