Komentari 4

VIDEO Krčmar prošao u 2. kolo Svjetskog prvenstva! Dva puta ga prozvali pa 'pomeo' Engleza

Englez protiv kojeg je igrao naš Boris nije razveselio domaću publiku, ali je Krčmar zato to napravio malobrojnim Hrvatima u Londonu te svima koji ga prate pred malim ekranima. A u petak mu slijedi okršaj s Nizozemcem

Nije najbolje Boris Krčmar (44, PDC 61.) krenuo u meč, ali bilo je to isključivo zato jer je Keegan Brown (31, PDC 99.) na izlazu bio stopostotan (3/3) te s osvojenim setom krenuo u meč, ali to mu na kraju nije pomoglo jer je najbolji hrvatski pikadist na kraju slavio s 3-1 u setovima i prošao u drugo kolo Svjetskog prvenstva u pikadu.

Simpatična se situacija dogodila prije početka samog meča kad je legendarni spiker John McDonald dva puta predstavio našeg pikadista i tako nasmijao publiku, ali i Browna koji je prije meča istaknuo da je za ovo Svjetsko prvenstvo malo smanjio radne sate kao medicinski tehničar u hitnoj pomoći te dodatno trenirao, ali to mu nije pomoglo protiv odličnog Hrvata.

Nakon spomenutog seta zaostatka, 'dodao je gas' Boris i s dva puta po 3-0 u setovima preuzeo kontrolu meča jer je u četvrtom setu on bio taj koji je bio prvi na bacanju te tako bio u prednosti.

Ali razmijenili su po dva breaka (op.a. oduzimanja prednosti prvog bacanja) pikadisti da bi u posljednjem, odlučujućem legu naš Boris meč završio s izlaskom na 108, što mu je ujedno bio i najveći izlazak protiv Browna.

Pikado ludnica! U lovu na pola mil. funti: Muke prvaka, prilika za Hrvata, a tu je i 'Varaždinec'

Proslavio je to najbolji hrvatski pikadist s malobrojnim, ali glasnim fanovima u Alexandra's Palace, a sad ga čeka novi izazov u drugom kolu. Kao što smo spomenuli, ove mu se godine pomalo i 'otvorio' ždrijeb jer je u prvom kolu išao na Browna koji nije u dobroj formi, a bez ikakvog podcjenjivanja, njegov je idući protivnik u jednako tako lošoj formi.

Riječ je o Nizozemcu Dirku van Duijvenbodeu (31, PDC 12.) koji u zadnja tri mjeseca nije onakav kakav ga pamtimo, a razlog tome je i veliki problem s ozljedom ramena što se zna vidjeti prilikom bacanja.

Boris je ovom pobjedom osigurao sebi 15.000 funti, a sad ga čeka odmor pa meč drugog kola koji je na rasporedu u petak, 22. prosinca, s početkom oko 15 sati.