Komentari 52

Kvalifikacije za SP 2010.: Hrvatska - Engleska 1-4

6

U Zagrebu je završila utakmica kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2010. u Južnoj Africi. Poraz Hrvatske od Engleske pratio je prepuni Maksimir

4'- Pranjić je uputio prvi udarac prema golu Engleza. Možda bi bilo opasno da brani Carson, no za Davida Jamesa ta lopta nije bila problematična.

6'- Pred Pletikosu je izbio Walcott, no sapleo se s loptom.
8'- Frank Lampard pokušao je ubaciti iz slobodnog udarca, malo kasnije ponovno je pogriješio Walcott.
10' - Englezi su krenuli vrlo agresivno, uglavnom pokušavaju po desnoj strani.
12'- Prvi korner za Hrvatsku izveo je Srna. Jamesu je lopta ispala iz ruku, iako je bio pod faulom. Ćorluka je zapucao pored gola.
14'- Pred Jamesa je izašao Ivica Olić, no odlučio se na "rolanje" umjesto da doda Petriću.
15'- Drugi korner izveo je Srna, no Englezi su se spasili izbacivanjem lopte iz svog prostora.
18'- Nakon greške u veznom redu Engleske Hrvatska je došla do trećeg kornera. Nije bilo opasno.
20'- Novi korner (četvrti) nije urodio plodom. Englezi su u obrani sigurni.
26- Nakon greške u obrani Hrvatske Theo Walcott pogodio je za vodstvo Engleske 1-0. Sve se odvilo tako što je Pranjić pogodio Roberta Kovača u leđa, lopta se odbila do Walcotta, koji je bio siguran.
28'- Englezi su ponovno zaprijetili, no Pletikosa je spasio nakon kornera.
29'-Prilika za Hrvatsku.  Zapucao je Petrić, no James je obranio.
35'- Već nekoliko minuta nema prilika niti s jedne strane. Borba se uglavnom odvija na sredini terena.
39'- Nakon greške Nike Kovača pred kaznenim prostorom Engleske, protivnici su krenuli u brzu kontru. No Rooney je loše ubacio.
41'- Slobodan udarac za Hrvatsku s dvadesetak metara. Pucao je Srna, no samo u "živi zid".
45'- Prekršaj na Rakitiću na više od 25 metara. Rakitić je sam izveo "slobodnjak", te pucao visoko iznad gola.
DRUGO POLUVRIJEME
46' - Iz slobodnog udarca Lampard je pokušao nabaciti na Heskeya, koji nije stigao loptu zahvaljujući Šimuniću.
49'- pletikosa je obrani o nisku loptu upućenu od Lamparda iz slobodnog udarca.
50'- Nova šansa za Engleze, ubacio je Brown, no lopta se od Pletiskose i R. Kovača odbila vani.
52'- Hrvatska je ostala s deset igrača, R. Kovač dobio je crveni karton zbog faula na Coleu. Čisti previd i greška suca Michela.
59'- Engleska vodi 2-0. Strijelac je opet bio Walcott nakon odlične akcije s nekoliko preciznih dodavanja.
63'-Nakon nove lijepe akcije Engleza Wayne Rooney pogodio je za 3-0.
71'- Englezi igraju koncentrirano i čuvaju visoko vodstvo. Hrvatska s deset igrača djeluje očajno. Umjesto Olića ušao je Mandžukić.
78'- Srna je pobjegao engleskoj obrani i uposlio Mandžukića, koji je smanjio na 1-3.
82'- Theo Walcott postigao je svoj treći gol, nakon odlične asistencije Rooneya.
85'- Čini se da i jedni i drugi samo čekaju kraj. Hrvati da pobjegnu u svlačionicu, Englezi da započnu veliko slavlje.