Lakersi pobijedili Phoenix Sunse za zvukom sirene! | 24sata

Komentari 2

Lakersi pobijedili Phoenix Sunse za zvukom sirene!

4

Ron Artest skočio je u zadnjem napadu i zabio sa zvukom sirene za pobjedu Los Angeles Lakersa 103-101 protiv Phoenixa u petoj utakmici finala

Phoenix je bio na pragu iznenađenja nakon što je dobio dvije domaće utakmice i izjednačio finalnu seriju protiv Lakersa na 2-2. Imali su Sunsi priliku otići u produžetak pete utakmice. Lakersi su pri rezultatu 101-101 imali posljednji napad. Kobe Bryant je na tri i pol sekunde prije kraja dobio loptu i pucao tricu koja nije niti došla do obruča. No, lukavi Artest je natrčao, uhvatio loptu i od table je pospremio u koš. Prije tog "koša karijere" recimo da je Artest pogodio samo jednu od osam lopti! Inače, Lakersi su cijelu petu utakmicu vodili. U prvom dijelu sa petnaestak razlike, tijekom treće četvrtine i najvećih +18, no Phoenix je uporno nastavljao ganjati zaostatak i došao na milimetar od produžetka, možda i pobjede koja bi im otvorila šansu da imaju meč-loptu pred svojim navijačima. Ovako su Lakersi dobili i osmu utakmicu na svom parketu u doigravanju 2010. godine i pobjeda ih dijeli do novog finala, gdje bi branili naslov. Šesta utakmica u Phoenixu se igra u subotu navečer, a moguća sedma u ponedjeljak.
Još je jednu odličnu utakmicu za Lakerse odigrao Kobe Bryant završivši s učinkom od 30 koševa, 11 skokova i devet asistencija. Kod Phoenixa je najbolji bio Steve Nash sa 29 koševa i 11 asistencija i odličnim šutom 12-20.