Lakersi u finalu Zapada, Cavsi izborili sedmu

1

LA Lakersi tek su druga momčad koja je u ovogodišnjim konferencijskim polufinalima slavili u gostima, čime su izbacili Utah Jazz 4-2

Unatoč bolnim leđima, Kobe Bryant zabio je 34 poena, od čega 12 u zadnjoj četvrtini, te odveo LA Lakerse do pobjede 108-105 u Salt Lake Cityju, čime su prvi nositelji Zapada s ukupnih 4-2 izborili konferencijski finale.
Jazzeri su u četvrtoj četvrtini pogodili pet od osam trica prije same završnice, no kad je trebalo zabiti za produžetak, ni Mehmet Okur ni Deron Williams nisu bili precizni.
Upravo je Williams bio najbolji igrač domaćih. Završio je s 21 poenom i 14 asistencija, dok je Okur ubacio 16 uz 10 skokova. Osim Bryanta, najefikasniji Lakersi bili su Pau Gasol (17, 13 skokova) i Derek Fisher (16).
Boston Celticsi ni u šestom pokušaju nisu pobijedili u gostima u doigravanju. Cleveland je ovaj put slavio 74-69 i izjednačio na 3-3. Serijom 6-0 "Kelti" su se približili na 72-69, ali Joe Smith je 14 sekundi prije kraja bio miran s linije slobodnih bacanja i potvrdio pobjedu.
LeBron James je zabio 32 poena uz 12 skokova i šest dodavanja, ali i osam izgubljenih lopti. Celticse je predvodio Kevin Garnett s 25 poena.
Sedma utakmica u Bostonu igra se u nedjelju.