Komentari 25

Lincoln ispisao povijest u kupu, trećeligaš je izbacio Leicester...

8

Nogometaši petoligaša Lincoln Cityja s 1-0 izbacili su premijerligaša Burnley i ispisali povijest staru 103 godine plasiravši se kao 'non-league' klub u četvrtfinale FA kupa

U prvoj utakmici osmine finala FA kupa odmah smo vidjeli kako nogometaši Lincolna pišu povijest.

Naime, Lincoln City je u gostima 1-0 pobijedio premijerligaša Burnley i postao prva izvanligaška momčad koja je izborila četvrtfinale FA kupa nakon 103 godine! Posljednji kome je to uspjelo bio je QPR 1913/14.

Lincoln zapravo nastupa u petom razredu engleskog nogometa, gdje prestaju nacionalne lige, zato su 'non-league' klub. No, to ne znači da su amateri, već i igrači Lincolna, vodeći u petoj ligi, dobivaju plaću za igranje.

Nije da puno znači, ali povijesni je gol zabio Sean Raggett u 89. minuti. Bio je to prvi Lincolnov udarac u okvir na utakmici! Za Burnley, koji je gledajući sve lige koje ih dijele 81 mjesto bolje plasiran u engleskom nogometu, igra i Joey Barton i - nije mu bilo lako...

Lincoln je tek druga ne-ligaška momčad koja je izbacila premijerligaša, nakon Lutona koji je 2013. pobijedio Norwich. I tek su treća ne-ligaška momčad koja nije primila gol na gostovanju kod premijerligaša, nakon Exeter Cityja na Old Traffordu protiv Manchester Uniteda 2005. i Lutona u Norwichu 2013.

Nakon što je Lincoln senzacionalno ušao u četvrtfinale FA kupa, trećeligaš Millwall je izbacio Leicester!

Millwall, koji je od 52. minute igrao s desetoricom igrača jer im je isključen branič Cooper, do pobjede je stigao u 90. minuti pogotkom Cummingsa.

Jedino opravdanje Claudiju Ranieriju mu može biti činjenica da nisu igrali neki od najboljih igrača Leicestera.

Čudo u engleskom kupu, prvi put nakon 103 godine!

Kiks je napravio i Manchester City koji je na gostovanju kod drugoligaša Huddersfielda odigrao tek 0:0 i prolazak dalje će tražiti u ponovljenoj utakmici.

Guardiola je drugoligaša napao sa Sergijom Agüerom, ali ni on nije mogao probiti domaću obranu.

Pobjedu u osmini finala je upisao i Middlesbrough koji je s 3:2 bio bolji od Oxford Uniteda. Pogotke za Middlesbrough su postigli Leadbitter (26'), Gestede (34') i Stuani (86'), a za goste Maguire u 64. i Martinez u 66. minuti.

Chelsea je s 2:0 svladao Wolverhampton u gostima, golovima Pedra u 65. i Diega Coste u 89. minuti.