Komentari 2

Vatromet golova na Anfieldu, ali susret će se morati ponoviti

U ponovljenoj utakmici domaćin će biti Wolverhampton što dodatno otežava posao Liverpoolu, koji je prošlogodišnji pobjednik FA kupa. Wolvesima je poništen atraktivan gol petom za pobjedu

Nogometaši Liverpoola i Wolverhamptona remizirali su 2-2 na Anfieldu, u susretu 3. kola engleskog FA kupa te slijedi ponovljena utakmica.

No, tada, 17. siječnja, domaćin će biti Wolverhampton, što dodatno otežava posao Liverpoolu, aktualnom pobjedniku FA kupa.

Liverpool je bolje otvorio utakmicu, a jednu od boljih prilika na startu je imao Nizozemac Gakpo koji je u subotnjoj večeri imao premijeru za Liverpool. No, potom je uslijedila ravnopravna igra te su i gosti znali biti itekako opasni. Wolverhampton je i poveo u 26. minuti nakon grube pogreške domaćeg vratara Alissona. Brazilski golman je doslovno dodao loptu Goncalu Guedesu, a Portugalac je zabio za 1-0.

FA Cup Third Round - Liverpool v Wolverhampton Wanderers

Do kraja poluvremena Liverpool je ipak izjednačio, a strijelac je u 45. minuti bio Darwin Nunez. Vrlo brzo je Liverpool i poveo, u 52. minuti za 2-1 je strijelac bio Mohamed Salah.

Ta dva pogotka potpuno su oslobodila domaće igrače koji su igrali poletno, dominantno protiv Wolverhamptona, ali su i propuštali šanse. Bili su kažnjeni u 66. minuti kada je za 2-2 zabio južnokorejski igrač Hwang Hee-Chan, s tim da je opet loše reagirao Alisson, kojem je lopta prošla kroz noge u mrežu.

Do kraja susreta je Portugalac Toti petom zabio pogodak za 3-2 Wolverhamptona, ali je pogodak poništen zbog zaleđa te je sve završilo remijem. O putniku u 4. kolu tako će odlučiti ponovljena utakmica, ali će domaćin biti Wolverhampton.

Ostatak utakmica trećeg kola igra se u nedjelju i ponedjeljak. Apsolutni derbi ove faze FA kupa je nedjeljni dvoboj na Etihadu između Manchester Cityja i Chelseaja koji se igra od 17.30 sati. Osim ponovljenih utakmica, onih koje su završile remijem, prije toga se zadnji susret 3. kola igra u ponedjeljak između Oxforda i Arsenala, vodeće momčadi Premier lige.