Londonski klubovi prošli dalje, u četvrtfinalu je i kultni trećeligaš

Londonski premierligaši Arsenal i Chelsea izborili su plasman u četvrtfinale engleskog nogometnog Liga kupa. Chelsea je plasman među osam najboljih izborio pobijedivši Southampton sa 4-3 boljim izvođenjem jedanaesteraca nakon što je susret završio 1-1.

Carabao Cup - Round of 16 - Arsenal v Leeds United

Poveli su "Bluesi" u 44. minuti preko Kaija Havertza, a izjednačio je Che Adams u 47. minuti. Prilikom izvođenja jedanaesteraca kod gostiju su promašili Theo Walcott i William Smallbone, a kod Chelseaja Mason Mount. Mateo Kovačić je igrao cijelu utakmicu za Chelsea.

Carabao Cup - Round of 16 - Chelsea v Southampton

Arsenal je na stadionu Emirates pobijedio Leeds United sa 2-0, a golove za "Topnike" zabili su Calum Chambers (55) i Edward Nketiah (69). Dalje ide i Sunderland koji je nakon 0-0 unutar 90 minuta, bio bolji od Queens Park Rangersa sa 3-1 prilikom izvođenja jedanaesteraca.

Čak tri igrača londonskog sastava nisu zabila s bijele teočke Charlie Austin, Ilias Chair i Yoann Barbet, dok su kod Sunderlanda bila sigurna prva tri izvođača, a ostali nisu niti trebali pucati. Preostalih pet utakmica osmine finala na rasporedu je u srijedu, a sastaju se Stoke City - Brentford, West Ham United - Manchester City, Leicester City - Brighton & Hove Albion, Burnley - Tottenham Hotspur, te Preston North End - Liverpool.