Komentari 16

Loš dan hrvatskih tenisača: I Čilić odmah ispao, bolji Goffin

1

Nakon što je u Beču ispao Borna Ćorić, Donna Vekić ostala bez šansi za prolaz dalje u Zhuhaiju, crni niz je nastavio i Marin Čilić koji je u dva seta izgubio od Davida Goffina na startu Basela (6-4, 6-4)

Hrvatski tenisač Marin Čilić poražen je na startu ATP turnira u Baselu nakon što je u susretu 1. kola izgubio od Belgijanca Davida Goffina sa 4-6, 4-6.

Bio je to njihov sedmi međusobni susret, te četvrti Čilićev poraz. Goffin je dobio njihova prva tri meča, iduća tri su otišla na Čilićevu stranu, a danas je ponovo slavio Belgijanac, trenutačno 13. tenisač svijeta.

Belgijanac je bolje ušao u meč i u trećem gemu je oduzeo Čilićev servis za vodstvo 2-1. Marin se pokušao vratiti, ali je Goffin sigurno držao svoj servis i nakon 35 minuta igre slavio je sa 6-4.

Ćorić opet bez lijeka: Kukuškin pobijedio i četvrti put zaredom

Čilić je još gore ušao u drugi set. Izgubio je prva tri gema, uz dva izgubljena servisa i činilo se kako će sve biti brzo gotovo. Hrvatski tenisač je uspio vratiti jedan izgubljeni servis, a kod rezultata 3-2 imao je dvije vezane break lopte za izjednačenje, ali nije uspio. Goffin je izvukao taj gem i prednost obranio do kraja seta za novih 6-4 i 2-0 u setovima.

Belgijanac će u idućem kolu igrati protiv Amerikanca Reillyja Opelku koji je bio bolji od Čileanca Cristiana Garina sa 7-6 (5), 7-6 (10). (fh)