Komentari 12

Lovren i Rusi ispali iz Europe, Barca i Napoli pozvali su na mir

3

Dejan Lovren nije zaigrao u dresu ruskog Zenita u remiju protiv Betisa koji ih je izbacio iz Europske lige, a Braga je nakon penala izbacila moldavski Šerif

Nogometaši Rangersa, Barcelone, Brage i Betisa pridružili su se Sevilli, Atalanti, Portu i RB Leipzigu kao putnici u osminu finala Europske lige nakon uzvratnih susreta 16-ine finala igranih u četvrtak. U najzanimljivijem paru ove faze natjecanja Barcelona je kao gost svladala Napoli sa 4-2 što joj je uz 1-1 iz prvog dvoboja bilo dovoljno za prolazak.

Barcelona je povela sa 2-0 u otvaranju susreta golovima Jordija Albe (9) i Frenkieja de Jonga (13), Napoli se vratio u igru preko Insignea (23-11m), no Pique (45) je prije odlaska na odmor pogodio za 3-1, da bi Aubameyang (59) potvrdio prolazak ponosa Katalonije. Pred kraj dvoboja Politano (87) je samo ublažio poraz Napolija

Europa League - Play Off Second Leg - Napoli v FC Barcelona

Škotski prvak Rangers na svom je Ibroxu uspio obraniti senzacionalnu 4-2 pobjedu protiv Borussije iz Dortmunda odigravši u uzvratu 2-2. Dvostruki strijelac za Rangers bio je kapetan Tavernier (22-11m, 57), dok su pogotke za Borussiju postigli Bellingham (31) i Malen (42). Borna Barišić odigrao je prvo poluvrijeme za Rangers dok je Marin Pongračić ostao na klupi Borussije.

Betis je na svom Benito Villamarinu održao 0-0 protiv Zenita i tako obranio 3-2 pobjedu iz Sankt Peterburga otprije tjedan dana. Hrvatski reprezentativni stoper Dejan Lovren nije konkurirao za nastup u momčadi Zenita.

Europa League - Play Off Second Leg - Real Betis v Zenit St Petersburg

Braga je golovima Medeirosa (17) i Horte (43) već nakon prvih 45 minuta nadoknadila dva gola zaostatka za Šerifom iz prve utakmice, no rezultat se više nije mijenjao sve do isteka 120. minute pa je konačni pobjednik odlučen izvođenjem jedanaesteraca u kojem su sa 3-1 uspješniji bili domaćini. Među trojicom igrača Šerifa koji nisu bili uspješni u raspucavanju bio je i hrvatski stoper Stjepan Radeljić, koji je odigrao svih 120 minuta. Njegov pokušaj zaustavio je domaći vratar Matheus.

Europa League - Play Off Second Leg - S.C. Braga v Sheriff Tiraspol

Izravni plasman u osminu finala kao pobjednici skupina još u prosincu su izborili Lyon, Monaco, Spartak Moskva, Eintracht Frankfurt, Galatasaray, Crvena zvezda, Bayer Leverkusen i West Ham United. Ždrijeb osmine finala na rasporedu je u petak u Nyonu od 13 sati. Utakmice sljedeće faze Europske lige igraju se 10. i 17. ožujka.