Komentari 3

VIDEO Ludi rasplet u Našicama: Nexe izbacio viceprvaka Danske u infarktnoj završnici za Europu!

3

Vejin je minutu i pol prije kraja zabio gol velik kao kuća (31-24), a Jaganjac promašajem zicera u zadnjim sekundama umjesto potvrde prolaska dao šansu gostima. Srećom, nije prošlo

Nexe je spasio sezonu! U uzvratnoj utakmici za ulazak u skupinu Europske lige Našičani su nadoknadili šest golova zaostatka za Bjerringbrom iz prve utakmice u Danskoj (27-33), uzvratili identičnom razlikom (32-26), ali zbog gola više u gostima prošli dalje!

Prava drama odvijala se u Našicama gdje su u ovakav rasplet vjerovali samo oni iz klase optimist. Jer niti je šest golova malo niti su viceprvaci Danske momčad koju se tek tako može uopće i pobijediti. K tome, Nexe i dalje ima velikih problema s ozljedama (Kević, Rodin, Markušić...).

Uzvratni susret 2. pretkola EHF Europske lige, RK Nexe - Bjerringbro - Silkeborg

Međutim, Saša Barišić Jaman bio je gotovo nepogrešiv sa sedam metara (9-10), vanjsku su liniju vukli Jaganjac i Velkavrh i već nakon deset minuta Nexe je više nego prepolovio minus iz Danske (8-4). Početkom nastavka prednost je prvi put narasla na +5 (16-11), a onda u 49. i na željenih +6. Vejin je minutu i pol prije kraja zabio gol velik kao kuća (31-24), a Jaganjac promašajem zicera u zadnjim sekundama umjesto potvrde prolaska dao šansu gostima. No stigao se vratiti i u suradnji s Vejinom napraviti prekršaj za "11-erac", koji nije prošao iako su se Danci bunili jer suci nisu pustili prednost za zicer.

Nije im pomoglo, Našičani su se promptno rastrčali po terenu jer nagrada je još deset europskih utakmica.