Komentari 11

Ludnica u Ligi prvaka: Benfica u fotofinišu završila ispred PSG-a! Završili su potpuno izjednačeni

3

Benfica je u Haifi natrpala Makabi sa 6-1 i završila je s istim brojem bodova, međusobnim omjerom i gol razlikom kao PSG! I sjela na prvo mjesto zbog više golova u gostima! Juve prošao u EL na gol razliku

Posljednji dan grupne faze Lige prvaka donio nam je i nevjerojatni rasplet grupe H u kojoj se nalaze PSG, Benfica, Juventus i Maccabi Haifa.

Uoči posljednjeg gola Francuzi i Portugalci bili su izjednačeni po broju bodova, no PSG je imao za četiri gola bolju gol razliku i to ga je držalo na prvom mjesto budući da su po prvom kriteriju - međusobnom omjeru, bili izjednačeni (1-1, 1-1).

Champions League - Group H - Juventus v Paris St Germain

Benfici se otvorilo u Haifi i u posljednjih 30-ak minuta utakmicu utrpali su Izraelcima čak pet golova za pobjedu 6-1. Parižani su, s druge strane, slavili 2-1 u Torinu protiv Juventusa što znači da su nakon šest utakmica PSG i Benfica bili potpuno izjednačeni po broju bodova, međusobnom omjeru i gol-razlici! No, Benfica ide dalje s prvog mjesta zbog više postignutih golova u gostima, što je sljedeći kriterij.

Dinamova bajka trajala je tek 30 minuta, posljednje mjesto u skupini realnost je ove momčadi
VIDEO Pogledajte Petkovićev naklon u Londonu i preokret Chelseaja! Brzo se sve okrenulo

Portugalci su zabili u Torinu dva gola, u Parizu jedan i sa šest u Haifi došle do brojke - devet. PSG je, s druge strane, zabio tri u Haifi, jedan u Lisabonu, pa na koncu još dva u Torinu. Na koncu nedovoljno za prvo mjesto u skupini u nevjerojatnom raspletu. Podsjetimo, veliku pobjedu Benfice poveo je hrvatski napadač Petar Musa koji je u 59. minuti sjajno zakucao glavom za 2-1 i, ispostavilo se, početak nevjerojatnog niza.