Komentari 6

Lyon i Marseille odigrali su utakmicu s čak 10 golova

1

Neviđenu derbi utakmicu 12. kola francuskog prvenstva su odigrali Lyon i Marseille. Završilo je bez pobjednika, ali s nevjerojatnih deset golova (5-5)

Lyon i Marseille odigrali su veličanstveni derbi u francuskoj ligi koji je završio neobičnim rezultatom za nogomet (5-5). Teško je reći tko je propustio priliku za tri boda, budući da su oba sastava u samoj završnici mogla računati da imaju sigurna tri boda u džepu. U zadnjih deset minuta su, naime, postignuta četiri gola. Marseille je u 81. minuti vodio s 4-2, ali je u narednih devet minuta Lyon zabio tri gola! Dva puta je precizan bio Lisandro Lopez, a u 90. minuti je Bastos okončao sjajnu akciju domaćina u kojoj mu je fantastičnu loptu servirao bosansko-hercegovački reprezentativac Miralem Pjanić. Iako su u 90. poveli 5-4, nogometaši Lyona nisu zadržali prednost, već je u drugoj minuti nadoknade Mbia najbolje reagirao na "svijeću" koja je padala pred domaća vrata, te je glavom poslao loptu u mrežu za 5-5. Cijela serija pogodaka krenula je već u 3. minuti kada je Pjanić postigao pogodak, no nakon toga je Marseille vodstvo 2-1 Lyona okrenuo u svoju prednost 4-2. Recimo da je Lyon u prethodnih pet mečeva na svom Gerlandu primio samo četiri gola, dok je Marseille na dosadašnjih pet gostovanja primao gol u prosjeku.