Komentari 7

Lyon si zagorčao život, skoro prokockao dva gola prednosti

1

Nogometaši Lyona ostvarili su devetu pobjede ove sezone. U ogledu 16. kola na svom su Gerlandu pobijedili Toulouse 3-2 i time skočili na četvrto mjesto ljestvice

Lyon je ujedno pozitivno najavio meč idućeg tjedna u Zagrebu protiv Dinama. Lyon se još uvijek nada prolasku u drugi krug Lige prvaka, makar je u ovom trenutku Ajax daleko bliže tom plasmanu i željenom drugom mjestu iza madridskog Reala.

Do ove pobjede je Lyon mogao i morao doći daleko lakše, no sami su sebi zakomplicirali život i na kraju strepili za tri boda. U prvom poluvremenu je postignut samo jedan pogodak. Kone je 39. minuti matirao gostujućeg vratara, a onda je u uvodnom dijelu drugog poluvremena Lyon krenuo još žešće. Ederson je u 52. povećao na 2-0, a Lopez u 67. minuti na 3-0. I tada su krenuli problemi.

Turčin Bulut je u 69. smanjio, a samo šest minuta kasnije je Cris skrivio penal kojeg je realizirao Sissoko. U završnici je Tolouse mogao i do izjednačenja, ali i Lyon do uvjerljivije prednosti. No, ostalo je 3-2.

Lyon je ovu utakmicu odigrao u sastavu: Lloris - Cris, Revellier, Cissokho, Kone - Källström, Ederson, Bastos, Gonalons - Briand, Lopez. U drugom su dijelu za Lyon još igrali Fofana, Gomis i Grenier.