Komentari 100

Maestro Lukita! Navijači mu se klanjali, izbezumio igrače Celte

5

Real Madrid preokretom je u drugom dijelu došao do pobjede nad Celtom u povratničkoj utakmici na Bernabéuu (5-2), a Modrićev slalom u 72. minuti omogućio je Eduardu Camavingi prvijenac u debiju

Prvog dana ožujka 2019., još prije nego što je svijet zahvatila pandemija korona virusa, Real Madrid zadnji je put do ove nedjelje igrao na Santiago Bernabéuu. "Kraljevi" su se nakon 561 dana vratili u svoj dom, koji se još rekonstruira, na kraljevski način.

Celta je u Madridu izgubila 5-2 iako je na poluvremenu vodila 2-1. Santi Mina doveo je goste iz Viga u vodstvo već u četvrtoj minuti, a izjednačio je Karim Benzema na asistenciju Federica Valverdea u 24.

POGLEDAJTE VIDEO: Šimun čestita Luki rođendan

Šimun VIDEO

Ako su navijači pomislili da je tu kraj šokova, prevarili su se jer je Franco Cervi u 31. minuti donio novo vodstvo Celti. Ali to je bilo to od gostiju.

U nastavku je Benzema priredio simultanku u momčadi Carla Ancelottija. Već u prvoj minuti nastavka izjednačio je na 2-2 na dodavanje Miguela Gutiérreza, a osam minuta poslije proigrao Viníciusa Júniora za totalni preokret.

Vinícius je pritom preskočio ogradu i slavio među navijačima na tribini, za što je dobio žuti karton.

LaLiga - Real Madrid v Celta Vigo

Ancelotti je u 66. minuti dao šansu za debi novom pojačanju Eduardu Camavingi koji je zabio samo šest minuta poslije.

Luka Modrić, koji je startao u momčadi Reala, povukao je loptu gotovo od centra igrališta, ispremiješao gostujuću obranu i poslao u prazno trojicu igrača Celte. Obranio mu je golman Matías Dituro, a Camavinga je sve pratio i odbijanac pospremio u mrežu.

Sjajan prodor Modrića i prvijenac Camavinge pogledajte OVDJE.

Osjetio je Ancelotti da je kapetan "vatrenih" prelomio utakmicu pa ga je u 79. minuti izvadio iz igre, a tribine su mu skandirale na nogama, navijači su se doslovno klanjali. Sjajne scene za hrvatsku legendu koji je potvrdio da je ozljeda za njega prošlost.

Točku na "i" veličanstvene večeri Karim Benzema stavio je u 87. minuti golom iz penala. Real je tako na sjajan način najavio gostovanje kod Intera na startu Lige prvaka i zasjeo na vrh ljestvice La Lige s 10 bodova, koliko ima i Valencia, ali boljom gol-razlikom.