Magdeburg šokirao Barcelonu i izborio finale Lige prvaka!

Luka Cindrić je upisao dva gola za Barcu, oba u prvom dijelu. U drugom polufinalu sastaju se PSG i Kielce za koji nastupa Igor Karačić.

Rukometaši njemačkog Magdeburga prvi su finalisti Lige prvaka nakon što su u polufinalu u Koelnu nakon sedmeraca izbacili branitelja naslova Barcelonu s 40-39 (38-38, 31-31, 16-18).

Magdeburg je nakon više od 20 godina opet u finalu Lige prvaka, a to im je donijela obrana vratara Mike Jansena kod sedmerca Ludovica Fabregasa za konačnih 40-39.

Dalićevi 'vatreni', Červarovi i Rudićevi zlatni, košarkaši 90-ih: Koja je najveća Hrvatska ikada?

Bila je to nadasve uzbudljiva i izjednačena utakmica u kojoj je Barca samo u jednom trenutku imala tri razlike. U zadnjoj minuti Aleix Gomez dovodi Katalonce u vodstvo 31-30, a produžetak donosi gol iz "cepelina" Nizozemca Kaya Smitsa pet sekundi prije kraja.  U produžecima je cijelo vrijeme vodio Magdeburg, no Barca je uspjela izjednačiti na 38-38 i pristupilo se sedmercima.

EHF FINAL4 Men's Handball Champions League Finals

Junak Nijemaca, koji su se nakon devet godina izbivanja vratili na Final Four, njihov je vratar Mike Jensen koji je zaustavio sedmerce Hampusa Wannea, Dike Mema i Ludovica Fabregasa i tako odveo Magdeburg u finale gdje će tražiti četvrti naslov prvaka nakon 1978., 1981. i 2002.

Kod Nijemaca je blistao Smits koji je postigao deset golova, dok je Michel Damgard Nielsen pobjedi pridonio s osam golova. Kod Barcelone najefikasniji su bili Timothey N'Guessan s devet i Aleix Gomez s osam golova.