Komentari 7

Man United 18. put osvojio naslov Community Shielda

7

Nogometaši Manchester United pobjedili su u engleskom Superkupu Chelsea 3-1. Zabijali su Valencia, Hernandez i Berbatov za slavljenike

'Crveni vragovi' pobjedom nad Chelseajem su osvojili prvi naslov sezone. Manchester United je osigurao 18. Community Shield (engleski Superkup) slavljem nad aktualnim prvakom Chelseajem 3-1 na Wembleyju. Valencia, Javier 'Chicarito' Hernandez i Berbatov donijeli su trofej na Old Trafford i tako na najbolji  način najavili sezonu. Za Chelsea je zabio Kalou, no to nije pomoglo Londončanima da ponove prošlogodišnji uspjeh kad su na penale svladali upravo United. U posljednjim minutama susreta Chelsea je bio taj koji je dominirao terenom i uglavnom "kampirao" u šesnaestercu Fergusonova sastava. Ipak, sve su šanse uspjeli uprskati, a potom i dopustiti Dimitru Berbatovu da lijepim lob-udarcem u drugoj minuti sudačke nadoknade utakmice s osamnaest metara postavi konačan rezultat. Prvi gol na utakmici Valenciji su "zapakirali" Scholes, lijepom dugom loptom, i Rooney, koji ju je na desnoj strani prihvatio i proslijedio prizemno u srce šesnaesterca, odakle Valenciji nije bilo teško pogoditi za uvodno vodstvo. Lijepo predstavljanje engleskim navijačima Uniteda imao je i Chicharito. Dojučerašnji napadač meksičkog Chivasa Guadalajare zabio je nespretno, kombinacijom cjevanice, pazuha i lica, skoro se spotaknuvši preko lopte.