Komentari 11

Mandić brani zaista nemoguće! Zagrebaši slušali teške uvrede Makedonaca i utišali ih u drami

4

Sve je probleme Zagreba rješavao Matej Mandić. Misliš ne može Mandara bolje od svega dosad, kad ono 14 obrana u prvome poluvremenu, 19 ukupno uz 49 posto. Bravo, bravo

Hrvatska - Crna Gora pa Pelister - Zagreb. Volimo rukomet, ali ne i naše srce toliko drama u malo vremena. Ali srce je u četvrtak puno! Nakon naših "kraljica" koje su ostale s realnom šansom za četvrtfinale SP-a, Zagreb je u Bitoli (23-22) ostao u jednako realnoj za osminu finala Lige prvaka.

Zagreb je danas morao dobiti, a kad moraš... Nitko, osim Kolstada, nije lagano prošao kroz Bitolu, ni Kiel, Kielce. Nije ni Zagreb iako je mogao, ali zašto lagano... Nakon što ih nije nagradilo za 50 odličnih minuta u Kielcu i 55 u Szegedu, danas jest i Zagreb će, s prvom gostujućom pobjedom i četvrtom ukupno, prezimiti na šestom mjestu s 10 bodova. Tko bi to rekao nakon onoga protiv Kiela u prvom kolu. A moglo je i više. Bravo, Zagreb.

Zagreb: RK Zagreb i RK Eurofarm Pelister igraju 5. kolo EHF Lige prvaka

U odnosu na utakmicu u Areni, koju je Zagreb prelomio u zadnjih 10 minuta i koja je bila Šoštarićeva premijera, Pelister je na sredini napada dobio Filipa Kuzmanovskog, trenutačno i najboljeg makedonskog rukometaša, a na klupi nekadašnjeg igrača Zagreba Branislava Angelovskog, koji se spustio uz teren iz direktorske fotelje. Zagrebu se, pak, još nije vratio Poljak Walczak.

Stoga je problem više nego inače bilo drugo Srnino isključenje nakon samo 11 minuta, ali sve je probleme Zagreba rješavao Matej Mandić. Misliš ne može Mandara bolje od svega dosad, kad ono 14 obrana u prvome poluvremenu, 19 ukupno i 49 posto. Bit će u Areni sretni ako ostane i dogodine...

Odmah je u startu Zagreb umirio Čkembare koji utakmicu gledaju na nogama. Počastili su Dibirova, koji im je iz Vardarovih dana ljuti neprijatelj, kao i Čupić i Morales, koji su bolje prošli. Kubanac je, usput, dijelom podsjetio na izdanja s početka sezone, makar samo u prvom poluvremenu. Inspiracija mu je valjda ova dvorana.

Emotivni prizori u zagrebačkoj Areni: Rukometaši se pobjedom oprostili od vjernog navijača
Šoštarićev pomoćnik za 6! 'I šef mi je čestitao, a upijam savjete od Gojuna, Čupića, Dibirova...'

Kod nekih zagrebaša nestali su brkovi iz studenog, ne i rukometna inspiracija iz studenog. Kavčič, kod kojega se se svježi imidž najviše primijetio, išao je na glavu i kroz obranu Pelistera, koja mu je nudila "zicere" jedan na jedan.

Zagreb se digao do +5, ljuti Čkembari častili su i suce s "EHF mafija" jer nisu zaboravili iz zadnje domaće utakmice što su im francuski suci ukrali gol protiv Szegeda koji je dobio baš tih jedan razlike. Ali, da ne ide baš sve glatko, počeli su zagrebaši brljati i Pelister je to iskoristio za -2 u završnici poluvremena. Što nije bilo realno s obzirom na Mandića, ali, eto, bilo je moguće kad je Zagreb u pitanju.

Mandić i Morales zabili su preko cijelog terena na prazan gol, za novih pet razlike Zagreba. U samo osam minuta pet je postalo nula, Srna je dobio treće isključenje, Čkembari opet propjevali i vrijeđali, na redu je bio i Klarica. Sve što ne treba.

Srećom, Mandić opet počinje braniti zicere za novu prednost Zagreba u zadnjih deset minuta (20-18). Ghedbane nije dao da ode na tri razlike održavši nade Makedoncima. U zadnjoj minuti, nakon time-outa, španjolski suci sramotno dižu ruku za pasivni napad nakon druge sekunde, ali Sirotić prepoznaje situaciju i rješava utakmicu.

A sada zasluženi odmor.

Liga prvaka, 10. kolo:

Eurofarm Pelister - Zagreb 22-23 (10-13)

Eurofarm Pelister: Lesjak, Ghedbane (14 obrana); Cehte, Tajnik 2, Kisum, Borzaš 1, Tankoski, Radivojević 1, Kuzmanovski 8, Kosteski, Petrović 4, Pe. Atanasijević 1, Vasilev 2, Peševski 3, Seri, Pa. Atanasijević,

Zagreb: Grbavac, Mandić 1 (19 obrana); Kos 1, Ćavar, Faljić 1, Klarica 5, Gojun, Srna 2, Klis, Sirotić 1, Čupić 3, Dibirov 2, Kavčič 4, Glavaš, Morales 3, Suholežnik

Sedmerci: Eurofarm Pelister 5/6, Zagreb 1/1

Isključenja: Eurofarm Pelister 12 minuta, Zagreb 8 minuta