Marcelić spustio roletu, Mladost je slavila u Gružu i ostala u igri

7

Vaterpolisti Mladosti pobijedili su Jug 12-10 pa je nakon treće finalne utakmice Prvenstva Hrvatske rezultat 2-1 za Jug. Tri gola zabili su Luka Bukić i Ante Visković, a Marcelić imao 50 posto obrana

Vaterpolisti zagrebačke Mladosti pobijedili su na bazenu u Gružu dubrovački Jug AO 12-10 (3-3, 2-2, 2-1, 5-4) i izborila četvrtu utakmicu finala doigravanja za prvaka Hrvatske, u kojoj će u subotu biti domaćini.

jug 02:23

To je prva pobjeda Mladosti nad Jugom u posljednja dva izdanja finala doigravanja prvenstva Hrvatske, a do nje su došli prvenstveno zahvaljujući boljoj realizaciji igrača više. Zagrebačka momčad je iz 11 takvih situacija postigla devet pogodaka, a domaća momčad je imala realizaciju 3/8.

Po tri pogotka za Mladost postigli su Luka Bukić i Ante Visković, a dvaput su strijelci bili Franko Lazić i Konstantin Harkov. Vratar Ivan Marcelić je imao 50 posto obrana (10/20).

Luka Lončar je s tri pogotka bio najbolji strijelac Juga, a po dvaput su mrežu pogodili Loren Fatović i Aleksandros Papanastasiou. Toni Popadić je zaustavio 37 posto udaraca (7/19).

Nakon rezultatske ravnoteže u dvije i pol četvrtine, u kojima nijedna momčad nije uspjela stvoriti više od jednog pogotka prednosti, Mladost je utakmicu prelomila u završnih pet minuta treće i početne dvije minute zadnje četvrtine. U tom su razdoblju Visković i Bukić realizirali situacije s igračem više, Harkov je bio precizan iz peterca, a Lazić je golom iz kontrapada doveo Zagrepčane do tri pogotka prednosti (10-7). U tom razdoblju je samo Luka Lončar bio strijelac za domaću momčad.

Do kraja dvoboja Mladost je držala Jug na dva do tri pogotka zaostatka i tako izborila četvrtu utakmicu koja će biti odigrana u subotu (17.55 sati) na bazenu Mladosti uz Savu.