Komentari 9

Marin Čilić izgubio od Rubljova nakon dva sata u Cincinnatiju

Marin Čilić  izgubio od Rubljova nakon dva sata u Cincinnatiju

Nakon što je u prvom setu pogodio 71 posto prvih servisa, Čilić je meč završio sa 53 posto i 74 posto realizacije. Spasio je dvije od šest 'break-lopti', a Rubljov četiri od pet

Ruski tenisač Andrej Rubljov (ATP - 7.) probio se u 3. kolo ATP turnira Masters 1000 serije u Cincinnatiju pobijedivši u 2. kolu Marina Čilića sa 5-7, 6-3, 6-1.

POGLEDAJTE VIDEO: Hrvatski teniski parovi

Hrvatski teniski parovi VIDEO

Bila je to četvrta uzastopna pobjeda Rubljova nad Čilićem u njihovom petom međusobnom dvoboju.

Hrvatski tenisač je odlično servirao u prvom setu i suparniku nije dopuštao nikakvu priliku za 'break'. Kad se činilo da će prvi set otići u 'tie-break', Čilić je uspio oduzeti servis 23-godišnjem Rusu i osvojiti prvu dionicu.

Početak preokreta bio je prvi gem drugog seta, kad je bivši pobjednik Cincinnatija (2016.) propustio 40-0 i još dvije prednosti te dopustio Rubljovu da dođe do prvog 'breaka' u meču. Kod zaostatka 3-4 Čilić je imao priliku za povratak, ali je propustio 0-40. Rubljov je nanizao pet poena te još jednim 'breakom' u sljedećem gemu odveo meč u treći set.

Tennis - Men

U njemu je serije ruskog tenisača nastavljena. Nanizao je još pet gemova, prije nego što je Čilić uspio na početnom udarcu osvojiti utješni gem. Rubljov je nakon dva sata i jedne minute igre priveo meč kraju.

Nakon što je u prvom setu pogodio 71 posto prvih servisa, Čilić je meč završio sa 53 posto i 74 posto realizacije. Na svom drugom servisu osvojio je polovicu odigranih poena, a u prvom setu je imao 100 posto realizacije (8/8). Čilić je spasio dvije od šest 'break-lopti', a Rubljov četiri od pet.

Rus u trećem kolu čeka pobjednika dvoboja Francuza Gaela Monfilsa i Australca Alexa de Minaura.